Kurbanın partnerini tutukladılar

Bir kadındı İki torununun gözü önünde bıçaklanarak öldürüldü ve aslında ortağını tutukladılar. Korkunç olay Corrientes’in Curuzú Cuatiá kentinde, gazetecinin mayıs ayında öldürüldüğü yerden sadece yarım blok uzakta meydana geldi. Griselda Blanco. Cumartesi günü genç bir kadın, kendini vuran erkek arkadaşı tarafından dövülerek öldürüldüğü ve ertesi sabah bir arkadaşlarının asılmış halde bulunduğu ilde dehşetten kaçamıyorlar. Üçü önceki gece birlikte yürürken görülmüştü.

Curuzú Cuatiá kadın cinayetinin kurbanının kimliği belli oldu Karina Gomez (44). Kadının boyun bölgesinden çeşitli yaralar aldığı görüldü. Apartmanın yakınındaki bir evin güvenlik kameralarından alınan görüntülerde, kadın cinayeti zanlısının mekandan kaçtığı anlar kaydedildi.

Olay saat 6’dan dakikalar sonra meydana gelecekti. Gómez ortağıyla tartıştı. Mauricio Ricardo Rolón, 33 yaşındaBu durum, kadının bakımı altındaki iki torununu alarma geçirdi.

Şu ana kadar bilinen çok az şey, Rolón kaçmak için sokağa girer girmez akrabalarını arayarak yardım isteyen iki kızın hikayesinden ibaret. Küçük kızlar, tartışmanın ortasında adamın büyükannelerine saldırdığını bildirdi.

Her ikisi de şok halindeyken Haber Bakanlığı psikolojik yardım talebinde bulundu; gelecekte de ifadeleri Gesell kamerasıyla alınacak.

Savcı María José Sahagún, saldırı sırasında “iki küçük çocuğun bir aile üyesine haber verdiğini ve onların da Polis Karakoluna haber verdiğini” doğruladı. Ayrıca “adamın kadınla birlikte yaşadığını, onun partneri olduğunu doğruladı. Ayrıca, orada olduğuna dair göstergeler var. her ikisi arasında saldırılar ve tartışmalarBunun kadına yönelik bir şiddet vakası olduğunu düşündüren durumlar var” diye ekledi.

Bakanlıkta uzmanlar bir belgeye el koydu kan lekeli bıçak suçun işlenmesinde kullanılanın bu olduğunu varsayıyorlar. Buna paralel olarak polis, kadın cinayetini bulmak için sabahın ortasında gerçekleştirilen bir kilitleme operasyonu başlattı.

Rolón, Curuzú Cuatiá’ya yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta, Gaucho Gil Tapınağı yakınında, Route 123 üzerinde bulunuyordu. Aynı kıyafetleri giyiyordu ve ajanlar ondan kimliğini istediğinde çok gergin görünüyordu.

60 metre ötede bir kadın cinayeti daha

Gómez’in suçu, gazeteci Griselda Blanco’nun geçen Mayıs ayında öldürüldüğü evden sadece 60 metre uzakta meydana geldi. Sosyal ağlar üzerinden yaptığı yayınlarla sürekli şikayette bulunan kadın, 20 Mayıs’ta Curuzú Cuatiá’nın Juan Pujol Caddesi’ndeki evinde ölü bulundu.

Beyaz bir sundu boynuna yay ve boynunda iki delik yarası vardı, ancak otopsi ölüm nedeninin ölüm olduğunu belirledi. daralma. İlk başta eski ortağı Armando Jara baş şüpheli olarak tutuklandı, ancak daha sonra Federal Polis Cinayet Masası ajanları suçun failinin gece iş adamı Darío Alfredo Ricardo Holzweissig (46) olduğunu tespit etti.

Güvenlik kameraları, şu anda gözaltına alınan kişinin kurbanın evinin yakınında bulunmasında önemli rol oynadı. Görüntüler, onun 20 Mayıs Cumartesi sabahı saat 02.11’de evinden ayrıldığını tespit etmeyi mümkün kıldı. Suzuki Swift karısının. Gazetecinin evinin civarına ulaşmak için daha uzun bir yol kullandı. 2:37’de Griselda’nın evinin çok yakınında yürürken görüldü. Ve 3:12’de elinde bir telefon ve geldiği çantayla ayrıldığını.

Evinin yakınındaki boş bir arsaya bir bıçak ve kurbanın cep telefonunu attı. Kanıtlar karşısında köşeye sıkışan sanık, basit cinayet suçundan dolayı duruşmanın kısaltılmasını talep etti, ancak Corrientes’in başsavcısı César Sotelo buna karşı çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir