kurbanın cep telefonu ondaydı

40 yaşında bir adam vardı tutuklanmış cinayeti davası kapsamında El Palomar’da Maria Lucrecia Arias (50)8 gün önce kızıyla birlikte Ankara’daki evine gelen kadın, silahlı saldırı sonucu vurularak öldürüldü. Kaleler. Şüphelinin elinde mağdurun cep telefonu vardı.

Baskın 7’nci polis karakolu mensupları tarafından gerçekleştirildi. Morón’dan, Buenos Aires’in Castear kasabasındaki 2500 Manuel Fluguerto Caddesi’nde bulunan bir adreste kurbandan çalınan cep telefonunun bulunduğu yer: Samsung marka bir akıllı telefon, siyah A33 modeli.

Tutuklunun kimliği kaynaklara göre şöyle: Diego Fernando Tevez (40)Şu an için iki suçla suçlanacak: “cinayet suçu” (başka bir suçu gizlemek ve cezasızlıktan kurtulmak için öldürmek) ve ayrıca çalıntı bir nesne olan cep telefonunu elinde bulundurduğu için “ağırlaştırılmış gizleme” suçundan. kurbana.

“Bunu ondan ne zaman ve nasıl aldıklarını net olarak bilmiyoruz, ancak Kurbanın cep telefonunun çalındığını biliyorduk.. Hattı değiştirmiş olmalarına rağmen, aktif olan ve başka bir SIM kartla çalışan telefonu takip edip kurtarmayı başardık” diye bir adli kaynak Télam’a açıkladı.

El Palomar’daki baskın, bu cinayet için son saatlerde gerçekleştirilen tek baskın değil; çünkü davanın savcısı, Morón’un İşlevsel Talimat Birimi (UFI) 7’den Matías Rappazzo ve Departman Delegasyonu’ndan dedektifler. Bu bölgedeki soruşturmalar (DDI), Ciudadela’daki And Dağları Ordusu konut kompleksinden daha çok “Fuerte Apaçi” olarak bilinen bir çeteyi hedef alıyor.

Suç, 25 Ocak günü saat 23.00 sıralarında, banliyölerin batı bölgesindeki Castelar Norte’de, Salcedo ile kesişme noktasından birkaç metre uzakta, 2070 San Nicolás Caddesi’nde işlendi.

Kurban Castelar’daki evine vardığında öldürüldü.

Arias, bir arkadaş toplantısında kızını aramanın ardından Volkswagen Suran’ıyla dönerken, evinin kapısında arabasını çalmak için kendisine yaklaşan dört suçlu tarafından durduruldu.

Rappazzo’nun kullandığı ana hipotez, Arias’ın emniyet kemerinin sıkışmış olduğu ve suçlular onu soygun amacıyla tehdit ettiğinde hemen arabadan çıkamadığı, bu yüzden onu sırtından vurdukları yönünde.

Mağdurun kızı ise komşulardan yardım isterken araçtan inip kaçmayı başardı, böylece kendisine herhangi bir mermi isabet etmedi.

Saldırganlar, kurbanın Suran’ını çalmayı başaramadan kaçtı ancak daha sonra seyahat ettiklerine inanılan siyah Peugeot 2008, Ejercito de los Andes mahallesi civarında terk edilmiş halde bulundu.

María Arias'ın işlediği suçtan sonra adalet istemek için Mart.María Arias’ın işlediği suçtan sonra adalet istemek için Mart.

Uzmanlar, olay yerinden ve maktulün arabasından parmak izleri ve izler topladı, aynı zamanda bölgedeki güvenlik kameralarından, suçluların tespitinde ilerleme sağlamak üzere analiz edilecek görüntüler ele geçirdi.

Ayrıca, toplanan delillere göre soruşturmacılar, kadının 9 milimetrelik tabancadan atılan kurşunla öldürüldüğünü belirledi.

Otopsi, Arias’ın kürek kemiğinde giriş deliği ve göğüste çıkış deliği bulunan tek kurşun yarası olduğunu belirledi.

Télam’dan gelen bilgilerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir