kokain emdirilmiş iki oyuncak ayı

Hong Kong’a koli içerisinde gönderilecek olan sıvı kokain emdirilmiş iki oyuncak ayı, Posta Merkezinde düzenlenen operasyonda gümrük tarafından kaçırıldı. büyük dağEsteban Echeverría’nın partisi.

Doldurulmuş hayvanlarda toplam 648 gram kokain bulunuyordu; bu madde ülkede kilosu 15.000 dolara satılırken, Hong Kong’da değeri %1.100’den fazla artarak 170.000 dolara satılıyor.

Gümrükler Genel Müdürlüğü kaynakları, bir kutunun sevk edilmesinin, içinde uyuşturucu madde olabileceği şüphesiyle personelin dikkatini çekmesine neden olan şeyin, kurum tarafından geçmişe dayalı olarak hazırlanan bir “risk matrisi” olduğunu açıkladı.

Keşif, gümrük tarayıcısının oyuncakları taşıyan pakette şüpheli görüntüler ortaya çıkarması ve ardından bir polisin tepkisi üzerine gerçekleşti. K9 uyuşturucu karşıtı köpeknarkotik varlığıyla uyumlu davranışlar sergiledi.

Bu kadar çok tabelayla karşı karşıya kalan gümrük görevlileri, içinde iki oyuncak ayı ve aynı zamanda iki futbol forması bulunan paketi açtılar: pembe olanı futbol yıldızı Lionel Messi’nin şu anda oynadığı Inter Miami’den ve milli takımdan bir albiceleste’den. Arjantinli.

Esteban Echeverría’daki Monte Grande’de sıvı kokain emdirilmiş iki oyuncak ayı keşfedildi.

Kutuda ayrıca takma kirpik uzantılı üç kutu da bulundu.

“Hem futbol formaları hem de kirpikler manevrayla ilgisi olmayan yanıltıcı unsurlardı. Sevkiyatın anahtarı narko ile doldurulmuş iki hayvandı“, söyledi Telam soruşturmayla bağlantılı bir kaynak.

Ele geçirilen ayıların ağırlıklı olarak beyaz olduğu ve yaklaşık 30 santimetre boyunda olduğu belirtildi. Birinin kırmızı kulakları, bacakları, burnu ve “göğsünün ortasında” efsanesini taşıyan bir kalbi var.Seni seviyorum” metalik renkli harflerle, diğeri aynı, ancak aynı ayrıntılar pembe renkte.

Esteban Echeverría'daki Monte Grande'de sıvı kokain emdirilmiş iki oyuncak ayı keşfedildi.Esteban Echeverría’daki Monte Grande’de sıvı kokain emdirilmiş iki oyuncak ayı keşfedildi.

Bu bağlamda uyardılar Her iki oyuncak da normalden daha ağırdı.bu yüzden onları kontrol ettiklerinde içlerinde alışılmadık kıvamda bir dolgu ve pamuk olduğunu keşfettiler.

Narko testi yapıldığında gümrük personeli, pamuğun içinde toplam 648 gram sıvı kokain emdirilmiş ve varış yeri olan Hong Kong’da 102 bin dolara satılabilen sıvı kokain bulunduğundan şüphelerini doğrulayabilmişti.

Kokainin sıvı hali, uyuşturucu tacirlerinin tüketmek için değil, sadece taşımak için kullandığı bir yöntemdir.

Esteban Echeverría'daki Monte Grande'de sıvı kokain emdirilmiş iki oyuncak ayı keşfedildi.Esteban Echeverría’daki Monte Grande’de sıvı kokain emdirilmiş iki oyuncak ayı keşfedildi.

İlacın seyreltilip kumaşlara veya başka bir elemente emdirilebilmesinden ve bu durumda, doldurulmuş hayvanların doldurulmasının kullanıldığı bu durumda olduğu gibi, kontrollerde fark edilmeden kalmasından ve başka bir kimyasal işlemden sonra iade edilmesinden oluşur. orijinal durumuna, orijinal tozuna.

İki oyuncak ayıya ve ayrı torbalara doldurulan ayılara daha sonra laboratuvarda analiz edilmek üzere el konuldu.

Fotoğraflarda görüldüğü gibi her ikisinde de Buenos Aires’in Balvanera bölgesinde ithalatçısı olan “TS” firmasının etiketi vardı ve Mercado Libre portalındaki bazı yayınlarda da aynı dolmalar vardı. hayvanların tanesi 15.000 pesodan satılıyor.

Ancak kaynaklar, şu anda adli soruşturma altında olanların posta sevkiyatında kayıtlı kişiler olduğunu açıkladı.

Gümrükler Genel Müdürlüğü, uyuşturucu çetelerinin bu tür kaçakçılıktan elde ettiği karı örneklendirmek amacıyla, Arjantin’de bir kilo kokainin 15 bin dolar, Hollanda’da ise aynı kilonun 35 bin dolar (+%233) değerinde olduğunu bildirdi. İspanya değerini üç katına çıkararak 45.000’e (+%300), Pakistan’da beş katına çıkarak 75.000’e (+%500) ve Asya destinasyonu Hong Kong’da (Buenos Aires’e 18.457 kilometre uzaklıkta) fiyatı 11 kattan fazla artarak 170.000 dolara yükseldi. (+%1.100).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir