Kızının gizemli suçu nedeniyle adalet beklerken ölen anne

800 gün korku içinde yaşamak nasıl bir şey? Dışarı çıkmadan önce her yere bakmak nasıl bir duygu?

İki yıl ve neredeyse beş ay önce, Marcela Veronica Rota (43) Onu gri Volkswagen Bora’nın üzerinde vurarak öldürdüler. 10 Haziran 2021’de, ailesinin evinden 17 blok uzakta, Ciudadela ve Ramos Mejía sınırındaydı. O zamanlar 8 yaşında olan kızını bazı işleri halletmesi için bırakmıştı.

Satın alınanlar arabanın üstüne bırakıldı: onunla ilgilenen manav, onu öyle gördüğünü itiraf etti “gergin” ve “her yere bakıyor” O Hatta ‘Onu soyacağım’ diye düşündü.

Bora’da hiçbir parmak izi, kırık cam ya da soygun izine rastlamadılar. Cüzdanını ve cep telefonunu almadılar. Ayrıca çığlık ya da yardım çağrısı da duymadılar.

Dosyada toplanan farklı delillerle şunu tespit ettiler: Birisi Marcela’nın arabasına bindi ve onu içeriden vurdu. Daha sonra aşağı indi ve hiçbir iz bırakmadan sakince kaçtı.

Kadın, yaklaşık iki blok sonra bayılıncaya kadar birkaç metre yaralı olarak arabayı sürdü. Arabanın kontrolünü kaybettiğini gören komşular ona yardım etmeyi başardılar ama yapabilecekleri hiçbir şey yoktu.

Kurban VW Bora’sının içinde öldürülmüş.

Suçla ilgili olarak herhangi bir sanık ya da faili tespit edilen kişi bile tutuklanmadı. Marcela’ya olanlar hala geçerli. bir gizem. En azından Haber için.

Onlara göre ana hipotez, kadının banka çalışanıkurbanı oldu sipariş edilmiş bir kadın cinayeti. Kendilerine yaklaşmasını engelleyen bir kısıtlamaya sahip olan kızının babası tarafından tehdit edildi.

Marcela ondan o kadar korkuyordu ki, ölmeden günler önce, kurbanı olduğu saldırıları kanıtlayan videoların bulunduğu flash sürücünün içeriğini annesinin bilgisayarına indirmişti.

Bu deliller, suçun ardından kurbanın annesi María Ana D’Ignoti tarafından Habere sunuldu. Ancak bu bilgi üzerine San Martín 5 Nolu Savcılığı’ndan cinayet soruşturmasından sorumlu Ignacio Correa, şüphelinin tutuklanmasını talep etti. Santiago Nicolini (48)Özgürlüğüne kavuşan ve Recoleta’daki bir ofisinde çalışmaya devam eden plastik cerrah.

Marcela Verónica Rota (43), Ciudadela'da öldürüldü.Marcela Verónica Rota (43), Ciudadela’da öldürüldü.

Bu suç (birlikte yaşadıkları yer) Morón’da işlendiğinden her iki dava da ayrıldı ve Nicolini, eski partnerine karşı uyguladığı şiddet eylemleri nedeniyle kısaltılmış bir yargılamayı kabul etti. Kararlaştırılan cezayı çektikten sonra cezaevinden tahliye edildi ve şu anda herhangi bir adli engeli bulunmuyor.

Avukat Luis Alberto Dauteris, Marcela’nın ailesini temsil ediyor ve Zurna: “Tehdit ve yaralama davasında yargı yetkisi Morón’a aitti ve bu nedenle ikisinin ayrılmasına karar verildi. Kararlaştırılan hapis süresi dolduğunda serbest bırakıldı.”

Ayrıca, en azından “iki araştırma çizgisi“Açık ve bunlardan biri olay anında çağrıların kesiştiğini gösteriyor.

Nicolini hiçbir zaman kadın cinayetinde şüpheli olarak görülemez çünkü Bir tanığı vardı: Şu anki ortağıyla kapalı bir mahalledeydi ve suçun işlendiği tarihte herhangi bir ayrılma kaydedilmemiştir.

“Cinsiyete dayalı şiddete dair kanıtlar, çok sayıda ses, video ve tehdit mevcut; bunlar, kişinin şüphelenebileceği ya da olup bitenler hakkında bildiklerinin ötesinde. Beklenenden çok daha fazlası vardı,” dedi Marcela’nın annesi programda yapılan bir röportajda Suç Odasıile TN.

María Ana D'Ignoti, Ciudadela'da öldürülen Verónica Rota'nın annesi.María Ana D’Ignoti, Ciudadela’da öldürülen Verónica Rota’nın annesi.

Mesele şu ki Marcela ilişki sırasında yaşadığı şiddeti zar zor anlatabiliyordu. Onlara göre “gittikçe yalnızlaşıyordu” ve “kız 5 yaşından itibaren onlara şiddet olaylarını anlatmaya başladı.”

Kadının birçok arkadaşı, maruz kaldığı şiddetin arka planını biliyordu ancak cezasız kalan suçtan sonra dosyada resmi olarak ifade vermekten korktular.

Haber beklerken ölen anne

Cinayetin ardından D’Ignoti, Marcela ve Nicolini’nin kızı olan torununun bakımına bırakılmıştı. kalp krizinden öldü: 72 yaşında kızın gözü önünde dekompanse oldu.

Ölümün arkasında acı vardır. María Ana, kızını kaybettikten dokuz ay sonra öldü. ““Onu dokuz ay boyunca rahminde taşıdı ve dokuz aya onsuz dayanamadı.”yakınları yakınıyor.

Marcela’nın evinde bıraktığı bilgilere ilişkin ise, 28 Mayıs 2021’de yani öldürülmeden 13 gün önce bilgisayarında bir şey bırakacağı konusunda kendisini “uyardığını” anlattı.

María Ana D'Ignoti, Ciudadela'da öldürülen Verónica Rota'nın annesi.María Ana D’Ignoti, Ciudadela’da öldürülen Verónica Rota’nın annesi.

“Ne olduğunu biz bile bilmiyorduk. Polis evime geldiğinde onlara bunları nasıl çıkaracaklarını anlattım, çünkü oradalardı ama biz onları nasıl çıkaracağımızı bilmiyorduk. Bunu görünce, O kadar üzüntü ve acı hissettim ki inanamadım.. O röportajda “Bana dövüldüğünü ve tehdit edildiğini söylemişti ama bu kadar değil” dedi.

María Ana -neredeyse- her gün onlara bakıyordu. Şans eseri çağrıların ve tehditlerin arkasında bir açıklama arıyordu. Onları incelemeyi, tekrar tekrar o klasörleri karıştırmayı, gerçeğe ulaşmasına yardımcı olacak bazı ipuçları bulmaya çalışmayı bırakmadı.

San Martín Adli Dairesi Başsavcılığı’nın iletişimden sorumlu bölümünden, kendilerini “davanın halen beklemede olduğunu” ve “kimliği belirlenen bir yazarın bulunmadığını” belirtmekle sınırladılar.

Suç hâlâ cezasız kalıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir