Kilidi kırıp çatılardan içeri girdiler

Santa Fe şehrindeki bir polis karakolunun hapishanesinde dokuz kişi gözaltına alındı Bu Cumartesi asma kilidi kırarak kaçtılar Resmi kaynaklar, polis binasının çatılarından kaçtıklarını bildirdi.

Kaçış, bu sabah saat 05.30 sıralarında 6’ncı yardımcı karakolda bulunan cezaevinden meydana geldi. Eyalet başkentinin De Petre 4680 adresinde bulunan La Guardia semtinden.

Edinilen ilk bilgiye göre sabah 7. vardiyasına giren polis personeli Dokuz tutuklunun kayıp olduğu konusunda uyardı.

İlk tahminlere göre sızıntı bugün saat 17.00 ile 17.30 arasında meydana gelecekti.

Davanın sözcüleri, polisin, karakoldaki cezaevinin kilidinin zorla açıldığını fark ettiğini ve sayım sırasında firar bildirdiklerini belirtti. Ayrıca çubukların yırtıldığını ve duvarların hasar gördüğünü de buldular.

Eyalet hükümetinden kaynaklar, karakolda bu amaçlar için kapasitenin on iki olmasına rağmen 23 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Güvenlik gücüne göre kaçanların kimliğinin Enrique Quintana olduğu belirlendi; Mauro Monzon; Joel Altamirano Hernán Molina; Enrique Molina; David de la Rosa; Claudio Sánchez; Emiliano Vega ve Maximiliano Quiróz.

Kaçmanın ardından polis karakolunun komşuları tarafından uyarıldı. evlerinizin tavanlarından sesler duymakSanta Fe Kurumsal Şiddet Savcısı Ezequiel Hernández, kaçanların yeniden yakalanması için bir dizi önlem alınması emrini verdi.

Sitenin bildirdiğine göre Bir Santa FeAramayı genişletmek için yakındaki adaların sularında görevlendirilen Los Pumas Kırsal Muhafızları üyeleri de aramaya katıldı.

Ayrıca adli kaynaklara göre savcı, dokuz mahkumun firarında polisin suç ortaklığı olup olmadığının belirlenmesi için tedbir talep etti.

Davanın sözcüleri, firarilerden bir kişinin cinayet, bir kişinin satılmak üzere uyuşturucu bulundurmak, geri kalanının ise ruhsatsız ateşli silah bulundurmak, yaralama ve soygun suçlarından cezai soruşturmaya tabi tutulduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir