Kendisine La Rioja’da sığınan bir emekliyi öldürdü ve Berazategui’de tutuklandı

A 25 yaşındaki adam tutuklandı Bu perşembe Buenos Aires’in kasabasında Berazategui sahip olmakla suçlandığı için Bir emekli dövülerek öldürüldü Geçen ay eyaletteki evinde Rioja.

Haber ajansına bilgi veren polis kaynaklarının verdiği bilgiye göre Telam, her şey geçmişte başladı 24 Eylülmaktulün oğlunun kimliği belirlenince Roberto Cano, ile ilgili 77 yılbirkaç gündür babasından haber alamadığını ve Rioja’nın Estación Mazán kasabasındaki evine gittiğinde bir huzursuzluk hissettiğini bildirdi. güçlü mide bulandırıcı koku.

Bu nedenle La Rioja Polis memurları eve giderek Cano’nun cesedini bariz şiddet izleri taşıyan bir odada buldular.

Cesedi inceleyen adli tıp doktorları, ölüm tarihinin yaklaşık bir hafta olduğunu söylerken, uzmanlar da bir belge ele geçirdi. havluya sarılmış demirbu cinayet silahı olabilir.

Ön otopsi raporu şunu gösterdi: Adam şakağına ağır bir künt cisimle darbe aldıbu onu bilinçsiz bırakacaktı ve ölümüne neden olan başının arkasında bir başkası.

Kurban: Roberto Cano, 77 yaşında.

Kurbanın oğlu şunları söyledi babası yalnız yaşıyordu ancak evinde muhtaç veya evsiz insanları barındırdığını ve barındırdığı son kişinin bir 25 yaşlarında ince bıyıklı genç adam.

O kişi şu şekilde tanımlandı: Franco Angelino Zárate, 25 yaşında13 Eylül’de bir bankanın güvenlik kamerası tarafından, kurbanın parasını çekerken Cano’ya kasanın önünde eşlik ederken yakalandı. önemli miktarda para.

Bu nedenle, Sandra del Valle Molina başkanlığındaki Aimogasta şehri Dördüncü Adli Bölge Ceza ve Ceza Soruşturma Mahkemesi, şüphelinin tutuklanması.

Bu kapsamda babasının Catamarca ilçesindeki evinde arama yapıldı ancak Buenos Aires’in Buenos Aires kasabasına kaçtığı gerekçesiyle babası bulunamadı. Diğer akrabaların yaşadığı Berazategui.

Bu nedenle La Rioja Polisi, Arjantin Federal Polisi Cinayet Dairesi (PFA) dedektiflerinden sanığın aranması konusunda işbirliği talep etti.

PFA ajanları ise kaçağın Malvinas Arjantin bölgesine gitmeyi planladığını ve daha sonra Berazategui’deki başka bir adrese döndüğünü belirledi.

Nihayet birkaç gün süren araştırmalardan sonra, Sığındığı evi buldular ve çok sayıda tugay bölgede gözetim gerçekleştirdi.

Eve vardıklarında polisin varlığını fark eden kaçmaya çalıştıancak en sonunda ön bahçenin girişinde gözaltına alındı.

Sanık, karara bağlanana kadar Berazategui 4 Teminat Mahkemesi’nin emrine verildi. La Rioja’ya transferiniz.

Télam’dan gelen bilgilerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir