Kadın cinayetinin çirkin bahanesi

Polis, eski Evanjelik papaz Nelson Saldivia’yı (45) Santa Cruz’un Las Heras kasabasındaki Gimena Janette Extremador’u (29) öldürme suçundan dolayı evinde tutuklamaya gittiğinde, o çok çirkin bir mazeret sundu: “Aklını kaçırmıştı. hiç bir şey hatırlamıyorum“.

Cinayetin ardından üç çocuğu olan mağdurun komşuları ve yakınları, bu Pazartesi günü adalet istemek için sokaklara döküldü. Annesi Gabriela Extremador (50) da protestocular arasındaydı.

Kızım sana yaptıklarıyla kalbimi söktüler. Artık hayatım eskisi gibi değil, acılarım nefes aldığım son güne kadar sürecek ama Haber sağlanana kadar dinlenmeyeceğim“kadını Facebook hesabına yazdı.

Ayrıca şunları kaydetti: “Seni tüm varlığımla seviyorum, sen benim güzel prensesimdin ve öyle kalacaksın kızım. Konuşmalarımızı, matematiğimizi, umutlarınızı, hayatımı aydınlatan neşenizi, öfkemizi ve kucaklaşmalarımızı her zaman hatırlayacağım. Hayattayken ölüydüm ama bugün bana ihtiyacı olan çocuklarınız için dirileceğim. seni sonsuza dek seveceğim“.

Gimena, geçen Cumartesi sabahı El Calafate mahallesindeki açık alanda polise haber veren bir komşusu tarafından öldürülmüş halde bulundu. Bıçaklanmıştı ve bazı köpekler cesedi yiyordu.

1. polis karakolundan polis. Las Heras Soruşturma Mahkemesi, Eduardo Quelín başkanlığındaki Las Heras 1. Soruşturma Mahkemesi’nin direktifleri doğrultusunda araştırmayı ve gerekli bilirkişi raporlarını yürüten Pico Truncado Kriminalistik Bürosu Bölümünü çağırdı.

Haber Bakanlığı, Calafate mahallesindeki iki mülkün aranmasını ve Saldivia’nın tutuklanmasını emretti.

Alıntı yapılan kaynaklara göre durum budur. TelamSanığın, kadının cesedinin bulunduğu yerden 400 metre uzakta bulunan evinde ilgi çekici unsurlar bulundu: banyoda kan lekeleriKanlı bir bıçağın da bulunduğu bildirildi Güney Görüşü.

Ayrıca şüphelinin, sanki yakın zamanda yıkamış gibi ıslanmış iki torba kıyafeti (kadın iç çamaşırları dahil) vardı.

Müfettişler, mağdur ile tutuklu arasında, tanıkların ifadeleriyle doğrulamaya çalıştıkları bir dostluk veya duygusal ilişki olduğu hipotezi altında çalıştılar.

Puerto Deseado Bölge Hastanesi morgunda yapılan otopsinin ilk sonuçlarına göre Extremador, yirmi bıçak darbesi nedeniyle hayatını kaybetti.

Salvidia, 2014-2018 yılları arasında Las Heras kasabasındaki Casa de la Bendiciones Hıristiyan Aile Merkezi’nde papaz olarak görev yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir