Jujuy’da yakın zamanda açılışı yapılan turist trenine zarar vermeye çalışan beş kişiyi tutukladılar

Beş adam vandalize etmeye çalıştılar yakın zamanda açılışı yapılan Quebrada de Humahuaca’nın güneş enerjisi ve turist treniiçinde Jujuypolis tarafından fark edildikten sonra bu Cuma günü tutuklandı.

Polis kaynaklarından alınan bilgiye göre şüpheliler ilçe yakınlarında tutuklandı. Volkangüzergahın ilk istasyonunun bulunduğu ve tren vagonlarının kaldığı yerdir.

Resmi rapora göre bu kişiler “sprey boya, çekiçler ve esrarTuristik amaçlı ulaşım araçlarının “çiftlerine ve istasyonlarına” saldırmak niyetiyle.

Aynı şekilde gecikenlerin de şu şekilde belirlendiğini belirtmişlerdir: Matías Di Benedetto Astegiano, Juan Manuel Silva, Gerónimo Sandoval, Nahuel Lategana ve Cristian Daniel BalderramaBuenos Aires’in yerlileri Lomas de Zamora, Lanus ve Almirante Brown.

Sözcüler, “Varlığı, önleme hizmetlerini yürüten polis personeli tarafından suçüstü fark edildi” dedi. Ayrıca ajanların kendilerini onlar adına gözaltına aldığını da sözlerine eklediler. “nedenleri haklı gösteremediler” neden orada olduklarını ve bu unsurları neden eşyaları arasında taşıdıklarını anlattı.

Operasyon sırasında polis personeli “kökeni ve hatta saldırıyı gerçekleştiren entelektüelin kimliği hakkında kesin veriler elde edilmesi beklenen cep telefonlarına el koydu.”

Soruşturmayla ilgili olarak Pazar ve Pazartesi günleri arasında tutukluların soruşturulacağının tahmin edildiğini duyurdular. O zamana kadar onlar Volcán polis karakolunda tutuldueyalet başkentindeki bir hapishane tesisine nakledilmeyi bekliyor.

Savcı ise kendi adına Walter Rondonsoruşturmayı yürüten, Onları “basitçe uyuşturucu bulundurmak” suçuyla suçladı.

Quebrada de Humahuaca’nın güneş enerjili turist treni bu perşembe günü açıldı Volcán, Tumbaya ve Purmamarca kasabalarını birbirine bağlayan bir gezi ile. Jujuy’un 30 yıl sonra yeniden yollarda eğitim almasına olanak sağladı.

Tren, hangi Lityum pillerle çalışır Güneş enerjisi üretiminden yararlanılarak kolaylıkla şarj edilebilen bu araç, Quebrada de Humahuaca’nın renkli yerlerinden geçerek, 20 kilometrenin biraz üzerinde rota.

Eyalet yetkilileri, yeni trenin ilk etapta turistleri Volcán’dan Tilcara kasabasına taşımak için gelecek yılın Şubat ve Mart ayları arasında tamamen faaliyete geçeceğini tahmin ediyor.

Télam’dan gelen bilgilerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir