Jujuy’da 16 yaşındaki kız arkadaşını öldüresiye döven gence ömür boyu hapis

Bu Cuma genç bir adama ceza verildi ömür boyu hapis 16 yaşındaki bir gencin öldürülmesiyle ilgili olarak ölünceye kadar dövmek geçen yılın ekim ayında Libertador San Martín’in Jujuy şehrinde.

Hakkında José Alejandro Mendezolay sırasında kim vardı 18 yıl ve” suçundan suçlu bulundu.ağırlaştırılmış cinayet Fiilin bir erkek tarafından gerçekleştirilmesi ve cinsiyete dayalı şiddet (kadın cinayeti) ve ihanet içermesi halinde” Evelin Marlene Farfán Céspede.

Yargıçlar María Margarita Nallar, Claudia Cecilia Sadir ve Luciano Yapura’dan oluşan Jujuy mahkemesi, bu Cuma günü yapılan duruşmada, sanığın savunmasının tartışmayı kısaltılmış bir duruşmayla sınırlandırma talebini kabul etti, çünkü sanık suçunu itiraf etti.

Adliye binasının önünde kararın okunmasını bekleyen El Chalicán kasabasındaki kurbanın yakınları, “Haber yerini buldu ve Tanrıya şükür Marlene’in katili hakkında hüküm verildi, çünkü onu kimse bize geri vermeyecek” dedi. Mahkemeler.

Araştırmaya göre, 14 Ekim 2022 Öğleden sonra Méndez, önceden anlaşarak Evelin ile Jujuy’un başkentine yaklaşık 112 kilometre uzaklıktaki Libertador General San Martin otobüs terminalinde buluştu.

Daha sonra ikisi de kentsel alandan geçerek Ledesma şirketine ait olan ve burada “La Usina” olarak bilinen kullanılmayan bir inşaatın bulunduğu bir mülke doğru yola çıktılar.

Orada Méndez görünüşe göre gence bir silahla saldırdı. demir vana, yapı elemanları ve çubuklar yerde kimler vardı?

Saldırı sonucu mağdur mağdur oldu Ölüme neden olan kraniyal beyin travması.

Cinayetin ardından gencin cesedi bulundu çimento havuzuna atıldı bahsi geçen taşınmazın kullanımından vazgeçilmiştir.

Ernesto Lán Resúa, Marcelo Cuellar ile birlikte duruşma savcısı olarak görev yaptı; suç teşkil eden fiilleri sunan ve ceza verilmesini talep edenler ömür boyu hapis ve mutlak diskalifiye Mendez için.

Şikayet, kurbanın babasını temsil eden avukat Julián Martín Palmieri tarafından yürütüldü; gencin annesi için İl Kadın ve Cinsiyet Eşitliği Konseyi avukatları Miriam Valdez ve Leonardo Fernández’e ek olarak

Bu arada sanığın teknik savunması, olayın varlığını kabul eden Kamu Ceza Avukatı Juan Pablo Canetti tarafından gerçekleştirildi.

Télam’dan gelen bilgilerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir