jandarma direndi, bir motochorro’yu öldürdü ve 15 yaşındaki bir çocuğu daha yaraladı

bir jandarma Bu Salı günü motosikletçi olduğu iddia edilen birini öldürdü ve 15 yaşındaki başka bir çocuğu otobüs beklerken hırsızlık suçundan yakaladıklarında yaraladı. Olay, Buenos Aires’in Moreno ilçesine bağlı La Reja kasabasındaki bir durakta meydana geldi.

Bu Salı gününün erken saatlerinde, Arjantin Ulusal Jandarma Teşkilatı’nın (GNA) çavuşu sivil kıyafetli ve otobüs beklerken Jerónimo Cabrera ve Sófocles caddelerinde bulunan durakta işe gitmek için.

Kırmızı Yamaha FZ motosikletiyle seyahat eden iki silahlı şüpheli, 42 yaşındaki polis memuruna yaklaştı. görünür patent yokdedi Télam.

Yolcu olarak binen şüpheli, elindeki ateşli silahla araçtan inip kendisini soymak için jandarmaya doğrulturken, diğeri ise motosiklette suç ortağının kaçmak için manevrayı tamamlamasını bekledi.

Ancak o sırada jandarma servis silahını çıkardı ve motosiklet sürücüsü ile suç ortağına isabet eden en az altı el ateş etti.

Şüpheliler hızla kaçmaya çalıştı. Ancak kaynaklar, birkaç metre sonra düştüklerini belirtti.

Kimliği henüz belirlenemeyen sürücü, çok sayıda kurşunla vurulduktan sonra olay yerinde hayatını kaybetti. Bu arada suç ortağının 15 yaşında bir genç olduğu ve omuz, kaburga ve dirsekten dört kurşunla yaralandığı ortaya çıktı.

Polis memuru, olaydan yara almadan kurtulurken, olay yerine vardığında durumu polise bildirdi. Colt marka tabanca .32 kalibreli, Kaynaklar, herhangi bir yasal engel olmaksızın ve saldırganların görünüşe göre taşıdığı davulda mühimmat bulunduğunu söyledi.

Savcı, jandarmanın meşru savunma amacıyla hareket ettiğine dair güvence verdi

Moreno’nun İşlevsel Talimat Birimi (UFI) 3’ten sorumlu Savcı Luisa Pontecorvo da ilgili soruşturmaların yürütülmesi için jandarmanın silahına el konulmasını emretti.

Yaralı 15 yaşındaki genç, Moreno’daki Mariano ve Luciano de la Vega hastanesine kaldırılarak ameliyata alındı. Ölen kişinin naaşı ise otopsi ve kimlik tespiti için morga götürüldü.

Soruşturmayla bağlantılı kaynaklar, bunun tespit edildiğini söyledi. Yaralı gencin bir geçmişi var 12 Ocak’ta ateşli silah bulundurmak ve gizlemek suçundan tutuklanmıştı.

Ancak 15 yaşında olduğu için hem o olaydan hem de bu sabah yaşanan olaydan sorumlu tutulamaz.

Bu sırada savcı, dosyanın başladığını jandarmaya bildirdi ancak tutuklanması emrini vermedi meşru savunmada bulunduğunu dikkate alarak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir