İsrail’e yapılan saldırının ardından Araplar gibi giyinmiş, uzun silahlarla Pinamar kum tepelerinde bir kamyona binmek için dışarı çıktılar: Belediye başkanı onları kınadı

İki kişi giyinmiş geleneksel orta doğu beyaz bornozları Kamyonlarıyla Pinamar’daki bir plajda kumun üzerinde bir daire çiziyorlar. Uzun silahları var ve havaya parodi atışları yapıyorlar. Sahne İsrail’i sarsan savaşın ortasında geçiyor.

Olay yerinde bulunan görgü tanıklarının cep telefonuyla kaydedilen bu olağandışı durum, Haber Bakanlığı’nın çözeceği bir mesele haline geldi. Kaplıca kentinin belediye başkanı Martín Yeza, özel kıyafetler giyen insanları kınadı “halkın gözünü korkutma” ve “silahların ağırlaştırılmış kullanımı”.

Yerel basında olayın hafta sonu meydana geldiği belirtildi. La Frontera plajının kum tepeleri bölgesi. İnternette viral olan videoda, Arap gibi giyinmiş iki kişinin, gri renkli Dodge Ram çift kabinli bir kamyonetin üzerinde daireler çizerek döndüğü görülüyor. Uzun silahları var ve havaya parodi atışları yapıyorlar.

Gerçek şu ki, konu önemli hale geldikten sonra Pinamar belediye başkanı Martín Yeza, şikayeti sosyal ağ X (eski adıyla Twitter) aracılığıyla yaydı.

Yeza, “Suç duyurusu” başlıklı paylaşımında şunları yazdı: “Bu hafta sonu La Frontera de Pinamar’ın özel mülkiyeti olan bölgede bu iki kişinin görüntüleri viral oldu. Onu kamuoyuna korkutma ve ağır silah kullanımı nedeniyle ihbar ediyoruz. Biz” Bireyselleştiler ve kanun önünde ödeyecekler.

SUÇ İDDİASI
Bu hafta sonu La Frontera de Pinamar’ın özel mülkü olan bölgede bu iki kişinin görüntüleri viral oldu. Onu kamuoyuna gözdağı vermekten ve silahları ağır şekilde kötüye kullanmaktan kınıyoruz. Bunu kişiselleştirdik ve kanun önünde ödeyecek. pic.twitter.com/yY6D2d8scF

— Martín Yeza (@martinyeza) 18 Ekim 2023

Gönderiye, ağlarda viral olan video ve Pinamar adalet sistemi önünde yapılan “Ağırlaştırılmış silah kullanımı” ve “kamuoyuna gözdağı” şikayetinin bir fotoğrafı eşlik ediyor.

Yeza’nın paylaşımı dikkatlerden kaçmadı. Bir saatten kısa bir süre içinde video 21 binden fazla izlendi ve 50’den fazla yorum yapıldı.

Uzun silahlar ve tunikler, Pinamar mahkemesinde sona eren iddia edilen parodi. Fotoğraf: Video çekimi.

Pinamar Karakolunda yapılan sunumda, özellikle silahların kötüye kullanılmasıyla ilgili 80. ve “kamuoyunun sindirilmesiyle” ilgili 211. maddelerin ihlaline değinildi. Ve sahneyi ağlara yükleyen medyum Pinamar24’ün yaptığı bir yayına dayanıyor. Juan Pablo Calderon başkanlığındaki 4 No’lu İşlevsel Talimat Birimi vakaya müdahale ediyor.

Pinamar medyasının Instagram sitesinde videonun sözde kahramanlarından birinden bir yanıt geldi ve gerçek daha politik bir tarafa kaydırıldı. Kullanıcı Rama_Pome şunları yazdı: “Solak tabloid medyası gibi onlar da yalnızca bu tür saçmalıkları yüklemeyi seviyorlar… ve bu da herhangi bir üçüncü tarafı etkilemiyor.”

Sözde olaya karışanlardan birinin mesajı.

Notu yükleyen gazeteciye ve yayın organına yapılan bir dizi hakaretin ardından savunmasında şunları söyledi: “Suudi Arabistan çöllerinde sürüklenen Arapları taklit ediyorlardı” ve hiçbir zaman “savaş için herhangi bir özür yoktu.”

Gönderinin kapanışı, Javier Milei’nin mekanının kampanya sloganlarından biri olan “Vila la Libertad, kahretsin”i taklit ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir