Isidro Casanova’nın polis takibi ve ölümünün ardından ortaya çıkan video

Bir komşunun bir evin üst katından cep telefonuyla çektiği video sadece 11 saniye sürüyor ama oldukça güçlü. Fotoğrafta, 21 yaşındaki bir gencin öldürülmesiyle sonuçlanan kovalamacada polisin örtbas etme manevrasının başlangıcı görülüyor. Isidro Casanova, La Matanza partisi.

Annesinin amcığı!“Genç adamın cesedi beyaz Ford EcoSport kamyonunun yanında yatarken, onu vuran ajan bir an duvara yaslanarak bağırarak çok ciddi bir hata yaptığını ima ediyor.” soygun amaçlı kaçırma talebi.

Kurban Lucas Acosta, 21 yaşındaSan Alberto mahallesinde büyükannesiyle birlikte yaşayan işsiz ve Sabıka kaydı yoktu.belirtildiği üzere Zurna La Matanza Adli Dairesi Tematik Cinayet Fonksiyonel Talimat Birimi’nden (UFI) savcı Carlos Adrián Arribas tarafından yürütülen soruşturmanın kaynakları

Olayda cinayetten tutuklanan bir polis memuru ve örtbas etmekten tutuklanan 12 polis memuru var. Hepsi ifade vermeyi reddetti. Araştırmacıların, olaya daha fazla ajanın dahil olup olmadığını belirlemek için coğrafi konum cihazlarını ve radyal modülasyonları analiz ettiklerini bildirdi. Telam.

Dosyaya göre saldırgan, savcı Arribas’ın “” suçunu işlediği Çavuş Federico Gabriel Schinini (30) idi.ağırlaştırılmış cinayet“.

Ayrıca, “ağırlaştırılmış gizleme“Müfettiş Komiser Albino Martínez (51), Merkezi Devriye Komutanlığı başkanı; 1. Teğmen Lucas Pereyra (44); çavuşlar Brian Sebastián Martínez (30) ve Brian Sebastián Buera (29) ve memurlar Alexander Natanael suçlanıyor. Suárez (25) , Lázaro Samuel Ledesma (28) ve José Daniel Sequeira (30).

Bu, çavuşlar Rocío Micaela González (22), Elizabeth Ottone (38), Cecilia Celeste Carballo (28), Verónica Cristina Fernández (38) ve Débora Gisele Reales’in (34) soruşturulduğu suçla aynı.

Bu davada, Buenos Aires Eyaleti Polisinin Genel İçişleri Denetimi tüm ajanları etkisiz hale getirme emri verildi Haberle durumları açıklığa kavuşuncaya kadar bu işin içindeler.

Kaynaklar, olaya daha fazla memurun dahil olduğunu göz ardı etmiyor, bu nedenle devriye arabalarının otomatik araç takip sistemi (AVL) aracılığıyla coğrafi konumu ve prosedürün devam ettiği süre boyunca yapılan modülasyonlar hakkında raporlar bekleniyor. .

Arribas, olaya karışan 13 polis memurundan ele geçirilen tüm cep telefonlarının analizinin yanı sıra, bu Pazartesi Lomas de Zamora Adli Morgu’nda gerçekleştirilmesi planlanan otopsi operasyonunun sonucunu talep etti.

“Bu tamamı HD olarak çekildi. İki kamerada yaptıkları manevranın tamamı net bir şekilde görülüyor. Hala bekleyen pek çok kanıt var” dedi bir araştırmacı.

Olayı kaydeden, civarda bulunan en az bir özel güvenlik kamerasının analizine göre, polis memurları genci öldürüp üzerine ateşli silah dayadı, dolayısıyla bir kişinin onu öldürdüğü, diğerlerinin ise olayı örtbas ettiği yönünde bir hipotez var.

Silah gazla çalışan plastik bir kopyaydı.. Görünüşe göre 9 milimetre veya 11,25 kalibrelik bir şey,” diye açıkladı bir dedektif.

Sonuç olarak, Cumartesi gecesi olaya karışan polis memurlarının tutuklanması emri verildi ve onlar La Matanza Karakolu ve Villa Luzuriaga Karakoluna nakledildi. Kadınlar 20 de Junio ​​Alt Polis Karakoluna götürüldü.

Lucas Acosta’nın suçu

Her şey geçen perşembe gününün erken saatlerinde, polisin Ford EcoSport sürücüsünün kimliğini tespit etmek istemesiyle başladı; sürücü, polis güçlerinin varlığını fark ederek Puerta de Hierro mahallesine girdi ve ardından gözden kayboldu.

Saatler sonra, saat 7:30 civarında, kamyon San Justo kasabasındaki Guatemala ile Crovara Bulvarı’nın köşesinde görüldü, bu yüzden kamyonun içindeki kişinin kimliğini yeniden belirlemeye çalıştılar. yine kaçtı.

Bu bağlamda bir sürgü operasyonu düzenlenmiş ve Schianini ve Suárez’in seyahat ettiği Merkezi Devriye Komutanlığı’na ait bir devriye arabası, halihazırda Isidro Casanova’nın San Alberto mahallesinde yollarını kapatarak mobil araçla kafa kafaya çarpışmalarına neden olmuştur. .

Ajanların ilk ifadesine göre, arabayı kullanan genç adam onlara ateşli silah doğrulttu ve bunun için kendisine “yüksek polis“ve sonra Schinini onu Bersa Thunder 9 milimetre kalibrelik tabancasıyla vurdu. Sandığın üstünde kurbanın.

Savcı, soruşturmaların Arjantin Ulusal Jandarma Teşkilatı (UMH) tarafından yürütülmesini ve çevredeki güvenlik kameralarının incelenmesini emretti.

Öte yandan sonradan anlaşıldı ki Kamyonun şasi numaralandırması karıştırıldı ve aracın gerçek sahibinin “fiilen adam kaçırma” suçundan talepte bulunduğu belirtildi.otomotiv hırsızlığı“, La Tablada polis karakolunun talebi üzerine 21 Ekim tarihli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir