İşadamlarına şantaj yapıp iş yerlerini yakan çete

İLE Rodrigo Ferreyra Díaz (36) İşadamlarına asılsız cinsel istismar iddialarıyla şantaj yapan bir çeteye üye olmakla suçlanarak 24 Kasım’dan beri onu arıyorlardı.

Onu iki ay sonra, bir araba yıkamacıda iş bulduğu Entre Ríos eyaletinin San José kasabasındaki bir arkadaşının evinde yaşarken buldular.

Bu grubun bir diğer üyesi, iş adamı ve yarış pilotu Juan Manuel Piñeiro (40)Morón 2 No’lu İşlevsel Talimat Birimi’nden ve Yargıç Lucía Casabayo’dan sorumlu 6 No’lu Garanti Mahkemesi’nden savcı Pablo Masferrer’in emriyle düzenlenen ilk baskında tutuklanmıştı.

İkisi de suçlandı”iki olayda tekrar tekrar ateş açıldı, bunlardan biri teşebbüs etti“.

Gerçek 1. 9 Nisan 2023, saat 2:22’de Ferreyra Díaz, dört plastik bidonla Morón’daki 2599 Don Bosco Bulvarı’ndaki Golden Cars mağazasına geldi ve Top Race pilotu Norberto Carlos “Chiqui” Grosso’nun işyerini ateşe verdi. ., biri Peugeot Partner ve diğeri Renault Kangoo olmak üzere iki ticari araca ve işyerinin ön kısmına zarar verdi.

Gerçek 2. 16 Haziran 2023 sabah 0.35’te iki davulla aynı binaya döndü, ateşe vermeye çalıştı ama başarısız oldu, çünkü bloğun güvenlik görevlisi onu fark edip kaçtı.

Gerçek 3. 17 Haziran 2023 sabah 7’de Juan Manuel Piñeiro ile birlikte iki davulla Magnasco’da González Catán (La Matanza) 6600’de César Nicolás Medina Trejo’nun evini ateşe verdiler ve giriş kapısına zarar verdiler. . .

Concepción del Uruguay Federal Operasyon Birimi Bölümü (DUOF) tarafından Morón polisiyle birlikte gözaltına alınan “El Gordo” Ferreyra Díaz, resmi savunucusunun tavsiyesi üzerine 23 Ocak’ta ifade vermeyi reddetti.

Edinilen bilgiye göre kurbanlar arasında işadamları da var. Elias Piccirillo -erkek arkadaşı Jessica Cirio– Ve Juan Napoli -Banco de Valores’in başkanı ve başkanın danışmanı Javier Milei-.

Avukat Matias MorlaBu dosyada Grosso’yu temsil eden, Entre Ríos’ta yakalanan şüphelinin “daha sonra gasp etmek amacıyla farklı ünlü şahsiyetlerin mülklerini ateşe vermekle görevli olduğunu” ileri sürdü.

Kanıtlar ikna edici“Müvekkilimin mülkünü ateşe verirken görülebilen film materyalimiz var ve bu nedenle tutuklanması çok önemliydi” dedi.

Kaynaklara göre bu örgütün amacı politikacılara, sporculara ve iş adamlarına şantaj yapmaktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir