İnternette “Malvinas savaşından kalma” olarak satılan iki top mermisini kaçırdılar

İnternet platformu üzerinden yapılan bir yayın soruşturmaya yol açtı ve Şehir Polisi şunları buldu: iki top mermisi ve bir itici kutuİnternette alışılmadık bir şekilde “Malvinas savaşından kalanlar” olarak satılan reklamın tanıtımı yapıldı. Her iki unsur da Silahlı Kuvvetlere aitti.

Keşif, Buenos Aires’in mahallesindeki bir antika dükkanından ele geçirildi. Villa Crespove mekanın 49 yaşındaki sahibine haber verildi.

Yayının ihbar edilmesinin ardından İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı Kaçak Ateşli Silahlar ve Patlayıcı Maddeleri Araştırma Şube Müdürlüğü personeli, siber devriye yoluyla görevlerini gerçekleştirdi.

İnternet satış platformunda bu askeri objeler “Malvinas Savaşı’ndan kalma” olarak sunuldu. Olağan dışı.

Bunun üzerine polisler, söz konusu antika mağazasını Villa Crespo’da bularak, polisin verdiği talimatla baskını gerçekleştirdi.

Soruşturmanın ilerlemesiyle birlikte, Julián Ercolini başkanlığındaki 10 Numaralı Federal Mahkeme, ateşli silahlarla bağlantılı suçlarda uzmanlaşmış Federal Mali Birim’in müdahalesiyle, İtalya’da bulunan sinema objelerinin satışıyla bağlantılı olan Restaurarte atölyesine baskın yapılmasını talep etti. Villa Crespo.

Binaya girdikten sonra memurlar, iki adet 155 milimetrelik top mermisi ve üzerinde “İtici Gaz” yazan bir kutu buldu. Polis kaynaklarının da doğruladığı gibi tüm unsurlar Silahlı Kuvvetlere aitti.

Müdahale eden hakim, askeri unsurların kaçırılması emrini verdi ve mekandan sorumlu kişiyi “Silahlı Kuvvetlere ait bomba ve/veya patlayıcı madde bulundurmak” konusunda bilgilendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir