Independiente’li bir futbolcunun kardeşini kadın cinayetinden soruşturuyorlar: “Her şeyi örtbas etmek istediler”

“Neden geri dönüyorsun?”Alejandro Bogado sanki bir önseziymiş gibi yeğenine sordu: Agustina Belén Aguilar (21) partnerinin yanına dönmek için neden evden ayrıldığını, Carlos Kosta (26), kardeşi Bağımsız oyuncu, Ayrton Costa (24).

“Hayatım boyunca bende yankı uyandıracak soru bu.”: ‘Neden geri geliyorsun?’Bütün bunları ona dört gün önce söylemiştim. İki çocuğuyla birlikte başka bir evde yaşadı ve onunla birlikte olmak için ayrıldı. Gidip gitmediğini asla bilemeyeceğim aşk için mi yoksa çok fazla taciz için mi“İskender diyalog sırasında yakınıyor Zurna.

Biri 5, diğeri 3 yaşında iki çocuğu olan Agustina’nın, yaklaşık 6 yıl önce Costa ile farklı aşamalardan geçen bir ilişkisi başlamıştı. Ölen genç kadının yakınları, şiddet nedeniyle oluşan bağ hakkında “Geldi, gitti. Annesi aramaya gitti, geri geldi. Çıkardı, geri geldi, hep böyleydi” diyor.

Bu Pazar Agustina öldü ve cesedi Sargento Cabral 761’in Bernal, Quilmes’teki evinde bulundu. Annesi Hermelinda’yı arayıp bunu haber veren kişi Ayrton Acosta’ydı. “kırılmıştı”. Geldiğinde ambulans zaten onunla ilgileniyordu ve yapacak bir şey yoktu.

Acosta şunu söyledi uyuşturucu kullanmışlardı ve Agustina’nın “sarsılmaya başladığını”. Genç kadının ailesi için durum kadın cinayeti kurbanı.

“(Acosta’nın) akrabalarının çok parası var ve her şeyi örtbas etmek istedileraşırı dozdaymış gibi bırakın. Ama yeğenim uyuşturucu bağımlısı değildi” diye savunuyor genç kadının amcası.

Polis raporunda Costa’nın “boynu hizasında bir çizik olduğu kaydedildi. Bu çizik hakkında soru sorulduğunda şüpheli, partnerine kalp masajı yaptığında meydana geldiğini söyledi.”

Başlangıçta davanın kapağı “ölüm nedenlerinin araştırılması” idi ancak Quilmes UFI No. 5’ten savcı Jorge Saizar bunu şu şekilde değiştirdi: “Cinayet tahvil nedeniyle ağırlaştı”rapor edildi Telam.

“Son derece zehirli bir çiftti. ailede ve cezai yargı alanında cinsiyete dayalı şiddete ilişkin önceki şikayetler“araştırma kaynakları eklendi.

Saizar, soruşturmaya devam etmek için “delil” ve “tanım” sonucunu bekliyor.

Kapağı değiştirmek ve Costa’nın iddianamesini talep etmek için Savcı, buldukları ön otopsi raporunu değerlendirdi. Kurbanın boğulmuş olabileceğine dair belirtiler.

İşin anahtarı, Agustina’nın vücudundan alınan doku örneklerinin histopatolojik ve anatomopatolojik analizleri tamamlandığında belli olacak otopsinin nihai sonuçları olacak.

Evin komşuları ifade verdi Evden “çığlıklar” geliyor ve “bir ara müziğin sesini sonuna kadar açtılar”, belirttiler. Genç kadının ailesi için o an kadın cinayeti anı oldu.

Carlos Costa hakkındaki şüpheler

Carlos Costa vardı soygun olayında tutuklandı ve on gün önce Agustina’nın öldüğü evde ev hapsinden yararlandı.

Genç kadının ailesi, Agustina’nın maruz kaldığı dayak ve şiddete tanık oldu. Tutuklandığında şiddet sona ermek şöyle dursun daha da yoğunlaştı.

2020 yılında Agustina, partnerini tehditler nedeniyle Quilmes Adli Departmanı 1 Nolu Aile Mahkemesine şikayet etti. O zamandan beri temas kısıtlaması vardı ama bu onu durdurmadı.

Genç kadının amcası, “Onu tehdit etti, öldüreceğini söyledi. Instagram’ını, Facebook’unu, her şeyini klonladı. Onu telefonla aradı, kimseyle konuşmasını istemedi” dedi.

“Üç gün önce bahçede torunumu aramaya gittim ve torunum bana şunları söyledi: ‘Anneanne, babam anneme vurdu’. Kızım her zaman onu, Costa’yı bana bildirdi Kulağımın yanından iki kez vurduAgustina’nın annesi, evinin kapısındaki televizyon kanallarına, üç yıl önce evime ateş etmeye geldiğinde” dedi.

Gözyaşlarına boğulan kadın şunları ekledi: “Beni aradılar, iki torunumla birlikte işyerimdeydim, çünkü cumartesi günü kızım onları yanımda bıraktı. Ayrton Costa beni saat 16.50’de aradı ve ‘Senin için geldim’ dedi. kızım rahatsızlandı’ ve ben ‘üçüncü kata çıktığımda ölmüştü, yerde yatıyordu’.

Ve kapattı: “Gerçekte maçı izleyen yaklaşık beş erkek çocuk varken hiçbir tanık olmadığını söylüyorlar. Carlos gördüğümde her yeri kanla çizilmişti. “Gerçeği bilmek istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir