ikinci bir şüpheli teslim oldu ve bir şüpheli hâlâ kaçak durumda

Suçun üçüncü sanığı Ivana Garcilazo Son klasiğin başında Newell taraftarları tarafından taşlarla öldürülen Rosario Central hayranı (32), bu perşembe günü teslim oldu. Şu anda davada iki tutuklu var, şüphelilerden biri ise hala firarda.

Bu kişinin 40 yaşında olduğu belirtildi. JJMbu sabah Rosario’daki Ceza Soruşturma Dairesi’nin (AIC) genel merkezine geldi ve davanın savcısı Gastón Ávila’nın emrine verildi.

Kurbanın ailesinin avukatı Marcos Cella bilgilendirdi Telam Tutuklamanın bu sabah yapılan baskının ardından gerçekleştiği belirtildi. “bulunmadığı evine baskın yapıldı”“.

“Şöyle demiştik: Etrafının sarıldığını görünce teslim oldu“dedi Cella.

Kaynaklara göre JJM, güvenlik kameraları tarafından kaydedilen ve kendisine koşan bir taksi şoförü de dahil olmak üzere birçok görgü tanığı tarafından görülen olay yerinden kaçmıştı. Damian ReinfestuelHalen kaçak olan Kimya profesörü ve onun Bolivya’ya kaçtığına inanıyorlar.

Cinayetten dolayı zaten tutuklanmıştı. Ariel Cabrerabir Beden Eğitimi öğretmeni ve diğer iki şüpheli gibi aynı zamanda bir Newell hayranı.

JJM, Rosario Central hayranı Ivana Garcilazo’nun suçundan tutuklanan ikinci kişi oldu.

Cella, “Cabrera, Reinfestuel ve üçüncü sanık, yürüdükleri kadarıyla cinayet mahallinden yaklaşık 30 blok uzakta bulunan kardeşinin evinde yemek yemek ve televizyonda klasik filmi izlemek için buluşmuşlardı.” dedi.

Önümüzdeki günlerde JJM, Rosario Ceza Haberi Merkezi’nde ceza duruşmasına tabi tutulacak.

Ariel Cabrera, Rosario Central taraftarı suçundan tutuklandı. Fotoğraf Juan José García

Garcilazo (32), 30 Eylül’de Rosario klasiğinin henüz oynandığı Gigante de Arroyito stadyumundan dönerken öldürülmüş ve bir grup Central taraftarı taşlanmıştı.

Alçak hayran motosikletiyle seyahat ediyordu kafasına kiremit çarptıMontevideo ve Ovidio Lagos’ta, Newell stadyumunun yakınında, sokak seviyesinde.

Öldürülen Rosario Central taraftarının yakınları günler önce mahkemede adalet talebinde bulunmuştu. Fotoğraf Juan José García

Rosario futbol kulübünün alt bölümlerinin koordinatörü Cabrera ise halihazırda şu suçla suçlanıyor: “Spor müsabakası çerçevesinde işlenerek ağırlaştırılmış cinayet” ve iki yıl süreyle tedbir amaçlı tutukluluk cezasına çarptırıldı.

Cabrera’nın iddianame duruşmasının ardından savcı Ávila basına, kaçak Reinfestuel’in Arjantin’in Salvador Mazza kasabasındaki gizli bir geçitten Bolivya’ya geçtiğine dair bilgi sahibi olduklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir