İki ihanet saldırısı nedeniyle Leon’un babasız ilk doğum günü

Jorge Szkarlatiuk (49), 3 yaşındaki oğlunu okuldan almaya gitti. Partnerini evde bıraktı ve akşam yemeği için biraz tavuk göğsü almaya karar verdi. Leon sandalyesinde uyuduğu için onunla devam etti. Sekiz bloktu, dolayısıyla süreç hızlı olacaktı. Ama işinde zar zor battı Valentín Alsina (Lanús)ve emri verdikten sonra kahverengi bir Ford Ka’da iki hırsız belirdi.

Mağazayı işleten kadın onun umutsuz çağrısını duymayı başardı. “Hayır lütfen bebeğim!“. Jorge oğlunu çıkarmak için eğilir eğilmez onu vurdular. Mermi sağ köprücük kemiğinden girip akciğerini deldi. Hemen haince bir tane daha verdiler. Kurşun onun içinden geçip çocuğun iki santimetre uzağından geçti. “Hayır, pislikler!“Kurbanın söylediği son şey buydu.

Babam, babam!“Artık arabayla evine döndüğünde ateşi yükselen Leon ağlayarak bağırdı.

Arkadaşlarının ona verdiği isimle “Pola”, karısından sıfır kilometre satın aldığı Peugeot 208’in anahtarlarını zaten suçlulara vermişti. María “Macu” Angerami Pucci (38)yaklaşık altı ay önce.

Her şey saniyeler içinde, 23 Ekim Pazartesi günü öğleden sonra yediden önce, 2200 Liniers Caddesi’nde, Oliden ile Pérez Galdós arasında gerçekleşti.

Jorge Szkarlatiuk ve ortağı “Macu” Angerami Pucci.

Kendisinden hiçbir şey almadıkları için (son model iPhone cep telefonuna sahipti, 15 Pro Max), ortağının ifadesini alan polisler onu uyardı: “Bu daha çok bir hesaplaşmaya benziyor“. Güvensizlik durumlarından, halk protestolarından korkanların, sorumluluklardan kurtulma eğiliminde olanların tipik deyimi.

Kahverengi Ford Ka, 10 Ekim’de mahallede çalınmıştı. Jorge’nin doğum günü olduğu gün. Oradan 30 blok uzaktaki bölgede de şok edici bir suç işlendi. Morena Dominguez (11)Coronel Molinedo’da saat 32:00’de Villa Diamante’deki okula girmek üzereyken motosiklet jetleri tarafından vuruldu.

Angerami Pucci, “Morena olayı olduğunda Jorge’nin ne kadar ağladığını bilemezsiniz. Davadan sonra çocuklara karşı daha dikkatli davrandık” diyor. Zurna. Önceki partnerlerinden iki büyük çocukları var: o, 17 yaşında bir erkek çocuk; o, 15 yaşında bir erkek.

Jorge Szkarlatiuk (49), üç çocuğuyla birlikte.Jorge Szkarlatiuk (49), üç çocuğuyla birlikte.

Jorge, iki gün sonra, hayranı olduğu River’ı, Monumental’de Independiente’ye karşı ilk kez birlikte izlemek için iki gençle birlikte bilet almıştı.

Katiller hâlâ serbest. Bu nedenle Jorge’nin ailesi görmüş olabileceklerine katkıda bulunacak tanıklara ihtiyaç varLanús UFI 6’dan savcı Martín Rodríguez için bu çok önemli.

Babasız ilk doğum günü

Bu Cumartesi Leon 4 yaşına girdi. Babasıyla birlikte uzun zamandır beklenen 28 Ekim’e kadar günleri geçtiler. “Her gece onu yıkadım, ona bir Arabalar hikayesi okudum. Şimdi onun hakkında sorular sordu ve ben de ona cennete gittiğini, bazı küçük meleklerin onu aramaya geldiğini söyledim. Onlara nasıl oynanacağını öğretmeye gittiğini söyledi. Top” diyor. Macu”, heyecanlı.

León ve babası Jorge Szkarlatiuk, çocuğun doğum gününü bekleyen günlerin üstünü çizdi.León ve babası Jorge Szkarlatiuk, çocuğun doğum gününü bekleyen günlerin üstünü çizdi.

Çocuk annesine, bu günlerde küçük bir araba ile oynarken babasının gelip ona “nasıl geri döneceğini bilmediğini” söylediğini ve kendisine bir mesaj bıraktığını anlattı: “her zaman seninle olacağım“Doğum günü için helyum balonları yapıp onları serbest bıraktılar. Jorge’nin bir fotoğrafını öpmeden duramadı.

“Pola”, babasının şu anda yönettiği Transportes Caraza şirketinde çalışmak için 15 yaşında okulu bıraktı. Sabah 4.30’da yola çıkmak için kalktı. Her gece akşam yemeği hazırlayarak “Macu”yu işinden kurtardı. 2015 yılı sonunda Tinder üzerinden tanışmışlardı. Rafael Calzada’dan ayrıldı ve bir daha da ayrılmadılar.

Leon'un odası ve babası Jorge Szkarlatiuk'un fotoğrafı.Leon’un odası ve babası Jorge Szkarlatiuk’un fotoğrafı.

Cinayetten önceki Cuma günü 51 yaşına giren Carina adında bir kız kardeşi vardı. Pazar günü ilk kez birlikte ve 17 yaşındaki oğulları ile birlikte oy kullandılar. Pazartesi günü trajedi yaşandı.

Eşi buna pişman oldu Ambulans “40 dakika sürdü” Jorge’ye yardım etmek için oraya varmak. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı: “Son yıllarda hırsızın alkışlandığı, mağdurun susturulduğu kayıtsızlık örsü üzerinde dövülüyor. Çünkü kocam bugün haberlerde yer alıyor ve yarın unutulacak, o da tıpkı sizin ve benim gibi sıradan bir numara olacak.“. Ve şunları söyledi: “Kocamınki gibi daha kaç trajedi gözden kaçacak?“.

Leon'un babası Jorge Szkarlatiuk ve annesi için yaptığı çizim, "Macu" Angerami Pucci.Leon’un babası Jorge Szkarlatiuk ve annesi “Macu” Angerami Pucci için yaptığı çizim.

“Macu” cesaretini topladı ve Jorge’nin satın aldığı altı göğüslü çantayı ona veren tavuk dükkanının sahibiyle konuştu. Ama dayanamadı ve Bunları çöpe attı çünkü o yiyecek kendisiyle, ailesiyle paylaşılacaktı., yok edildi. Artık aradığı tek şey Polisin ve Haberin ona cevapları, çocuklarının asla bulamayacağı cevapları vermesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir