Hırsız evini soymaya çalıştı, kamyonuyla kovalayıp ezdi

Bir adam kovaladım ve koştum Bu Pazartesi günü Rafaela, Santa Fe’de, kaçmak istediği sırada evine girip kendisini soymaya ve bıçaklamaya çalışan bir suçluya.

Olay, Nuestra Señora del Luján mahallesinde hava kararırken ve ev sahibi eve dönerken meydana geldi.

Yeniden inşa edildiği gibi elperiodico.com.arSoygunun kurbanı olan 60 yaşlarında bir adam, mekanın kablolarını ele geçirmeye çalışırken suçlunun varlığını fark etti.

Bölgede suç teşkil eden bir eyleme ilişkin ilk uyarılar geldi Rafaela HaberleriBu olay, “Eyes on Alert” programına yapılan bir çağrı ve ardından potansiyel riskin WhatsApp mesajları aracılığıyla yayılmasından kaynaklandı.

Yakından ve mevcut tehdidin doğrulanmasıyla ev sahibi, ona bir uyarı olarak bağırıp gitmesini istedikten sonra onunla yüzleşmeye karar verdi.

Ancak hırsız polisi arama tehdidini dikkate almadı ve arsa sahibine saldırdı. cep telefonunu çalmaya ve bıçakla ona zarar vermeye çalıştı.

Evini soymak istediler, hırsızı kamyonuyla kovalayıp ezdi

Hemen ardından suçlu yaya olarak kaçmaya karar verdi, bunun üzerine saldırının kurbanı kamyonuna bindi ve bloklar sonra Peñarol kulübünün Escuelita No. 2 yakınına varıncaya kadar onu kovaladı. Suni çim futbol sahalarının bulunduğu mülkte kovalamaca sona erdi.

Orada, soygunun kurbanı şimdi saldırganın peşinde. Ona yetişti ve üzerinden geçerek onu ciddi şekilde yaraladı.Aynı medyanın haberine göre, birden fazla travma ve “künt göğüs travması” nedeniyle Jaime Ferré Hastanesi’ne kaldırılmak zorunda kaldı.

26 yaşındaki suçlunun geçici olarak HIL baş harfleriyle tanımlandığı ve geniş bir sabıka kaydının bulunduğu belirtildi.

Kriminal Soruşturma Dairesi personeli bilirkişi raporlarını inceleyerek olayla ilgili deliller buldu: çalıntı cep telefonu, kol saati, kabloları çalmak ve saldırıda kullanılan bıçak. Davanın başlığı “teşebbüs olarak sınıflandırılan soygun”.

Ezilmeye çalışan hırsızın kardeşi, soygun girişiminin ardından ertesi gün tutuklandı

Saatler sonra, Salı günü, soygun ve kovalamaca girişiminin ardından, başka bir hüsrana uğramış soygun girişimi bildirildi. Bu kez, Avenida Maggi ve Destefanis’te araba aküsünü saklamaya çalışırken yolda yakalanan MPL olduğu açıklanan genç bir adam yakalandı.

Şüpheli tutum, yerel İzleme Merkezi tarafından tespit edilerek 13 Nolu Polis Karakolu’na ilgili uyarı gönderildi.

Dakikalar sonra konu sorgulandı ve adamın kaçamak yanıtları üzerine yaşananlar derinlemesine araştırıldı.

Hırsızın kardeşi ise arabanın aküsünü çaldığı için tutuklandı.

Polis kaynakları, raporlar Rafaela Haberlerielinde Sermat marka 12 volt 110 amper kapasiteli siyah otomotiv aküsü tuttuğunu duyurdu.

İzleme merkezi, nesnenin, özellikle kuzey kanalı ve Geuna Caddesi üzerinde halka açık yollara park edilmiş bej renkli bir minibüsten çalındığını belirten ek bilgi sağladı.

Polis ekipleri hemen olay yerine giderek araç sahibiyle iletişime geçti ve araç aküsünün eksik olduğunu doğruladı.

Bunun üzerine nöbetçi savcılık, şüphelinin adi soyguna teşebbüs suçundan tutuklu olarak tutuklanmasına karar verdi. Ayrıca delil olarak bataryaya el konulmasına karar verildi. Kimliği belirlendiğinde, şahsın Pazartesi öğleden sonra bir soygun sonrasında ezilen gencin erkek kardeşi olduğu ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir