Hernán Damián Costa kimdi?

Hernán Damián Costa 49 yaşındaydı. Puerto Madero’daki Marcelo restoranındaki işinden motosikletiyle Florencio Varela’daki evine dönerken iki motosiklet jeti onu durdurdu. Aracının çalınmasını engellemeye çalıştı onu vurarak öldürdüler Calchaquí ve Jujuy caddeleri üzerinde, Quilmes Oeste. Olay perşembe günü güpegündüz saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Olayla ilgili iki kişi tutuklandı: biri 14 yaşında.

“Buna inanamıyoruz. Marcelo’nun menajeri ve kurbana yakın olan Ricky, “Harika bir adamdı, çalışkandı, son derece görev bilincine sahipti” diye yakınıyor. “Mutluydu çünkü yakın zamanda dede olacağını öğrenmişti”O söyler Zurna.

Aşçıydı ve ünlü İtalyan yemek restoranı Marcelo’da “kuruluş en az 20 yıl önce ayakta olduğundan beri” çalışıyordu. Ricky bunu şöyle tanımlıyor: “çok çalışkan, çok iyi bir arkadaş ve meslektaş”.

“Çaba sarf etmek Ailesinin geldiği yer olan Varela’da, kardeşinin ona verdiği arazide evini kurmayı başardı.. Yakın zamanda bitirmişti ve ayrıca büyük fedakarlıklar yaparak bir araba satın almıştı” diye paylaşıyor mekanın sorumlusu kişi, “bazen motosikleti hızlanmak için kullandığını” ve bunu perşembe günü, öldürülmüştü, “İşten dönüyordum.”

Günlük hayatını onunla paylaşan herkes gibi o da hâlâ yaşananların şokundadır. “Bunlar inanılamayacak şeyler. Onun, başarmak için bu kadar çok şeye mal olan şeyi savunmaya çalıştığına inanıyorum” diye düşünüyor.

Video

İki silahlı motosiklet jeti onu göğsünden ateş ederek öldürdü.

iki çocuğu vardı, farklı evliliklerdendi ve en büyüğü baba olacaktı. “Birkaç ay önce bize şunu söylemişti, bu fikirden çok memnundu. dede olmakkatkıda bulunuyor.

“Bir kızla çıkıyordum ve bu Nehir hayranı. Spor salonuna gitmeyi gerçekten seviyordu. Fiziğine büyük özen gösteren sağlıklı bir insandı” diye ekliyor Ricky.

Bu arada cenazenin ve defnin ne zaman yapılacağına dair onay beklediklerini garanti ediyor. “Prensip olarak, dün Marcelo’da çalışan hepimiz yas işareti olarak kollarımıza siyah bir kurdele taktık” dedi.

Dört erkek kardeşin en küçüğüydü ve ebeveynlerine hayrandı.Ricky’ye göre. “O ailenin neler yaşadığını hayal etmek istemiyorum. Çevrelerinde konuştuğunuz herkes size aynı şeyi söyleyecektir. Gerçekten iyiydi. Başına gelenler korkunç ve adil değil” diye ekliyor.

Cinayetinin görüntüleri medyada tekrarlanıyor ve şok oluyor. Sekansın bir kısmı bir yayanın çektiği videoda görülebiliyor.

Saldırganlardan birinin motosikleti almaya çalıştığı anlar görüntüleniyor. Hernán’ın silah zoruyla tehdit edildikten sonra indiği Honda Tornado’yu yerden kaldırmak için silahını belinde tutuyor.

Kurban bu anları fırsat bilerek soygunu engellemeye çalışır. Motosiklet jetine yaklaşıyor ve kaskıyla ona vurmaya başlıyor. Soyguncu yere düşüyor ama hemen ayağa kalkıyor, silahını çıkarıyor ve ateş etmeye başlıyor. Bu atışlardan biri Hernán’ın göğsüne çarptı.

Aynı personel, kurbanı acilen Quilmes’teki Iriarte Hastanesine nakletti ve orada öldüğünü doğruladı.

Facebook profilinde Hernán’ın Marcelo’nun mutfağındaki fotoğraflarını görebilirsiniz. Ayrıca onu öldürdükten sonra çalınan beyaz Honda Tornado motosikletinin kayıtları da mevcut.

Bu sabah Quilmes DDI’sının düzenlediği operasyon kapsamında iki kişi gözaltına alındı. Silahlı saldırıların ardından motosikletle gittikleri güzergahı güvenlik kamerası kayıtlarından tespit ederek kendilerine ulaştılar. Saldırgan zanlısı 14, ikinci soyguncu ise 18 yaşında.

Hernán Damián Costa, Perşembe öğleden sonra motosiklet jetleri tarafından öldürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir