Harcamalar ve gizli operasyona ilişkin çarpıcı veriler

Para ödeyen ailenin çarpıcı gerçeği iki yıllık masraf Cordoba’da kapalı bir mahallede ikamet etmeden satın aldığınız bir ev Bu, Ekvadorlu uyuşturucu kaçakçısı Adolfo “Fito” Macías Villamar’ın, o ülkede şiddeti tırmandıran Los Choneros suç çetesinin liderinin ailesini bulmayı başaran soruşturmanın anahtarlarından biriydi.

Bu Perşembe gecesi, eşi ve çocukları da dahil olmak üzere Macías’la bağlantılı sekiz kişi, Córdoba şehrinin eteklerinde Falda del Carmen yolu üzerindeki özel Valle del Golf mahallesinde tutuklandı. Bu Cuma sabahı Buenos Aires Havaalanından sınır dışı edildiler.

Ulusal Güvenlik ve Córdoba’nın Narkosuç Savcılığı (Procunar) ile birlikte yürüttüğü ortak ve gizli operasyon, Ekvadorlu yetkililerden Bakan Patricia Bullrich’e gelen ve Savcılık ve Savcılık ile birlikte tedbir alınması yönünde talimat verilen bir çağrıyla başladı.

Aynı zamanda, Córdoba Güvenlik Bakanlığı, kapalı bir mahallede eylem gerçekleştiren kişilerin varlığına ilişkin bir soruşturma başlattı. çarpıcı ekonomik hareketleriki yıllık masrafı ödemek, herhangi bir ikametgahı olmadan ev sahibi olmak gibi.

Her iki bakanlık arasındaki iletişim soruşturmayı birleştirdi ve Federal Polis ile Córdoba Polisi izlemeden sorumlu olarak atandı. Procunar ve Emniyet Bakanlığı Kriminal İstihbarat Müdürlüğü ile birlikte hazırlanan raporda, Ülke güvenliğine yönelik risk “Fito” ortamının kalıcılığıEkvador’da 34 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bu bilgi üzerine Göç Müdürlüğü’ne müdahale edildi. geçici vizeyi iptal ettim Córdoba Polisinin Ekvadorluları alıkoyması ve Federal Polisin göçmenlik yasalarının belirlediği kurallara göre ülkeden sınır dışı edilmeleri için harekete geçmesi hayati önem taşıyor.

sınır dışı etme Savunma Bakanlığı’nın sağladığı lojistik sayesinde bunların hava yoluyla önce Córdoba’dan Buenos Aires’e, ardından Aeroparque’den Ekvador’a Hava Kuvvetleri uçağıyla taşınması mümkün oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir