Haber, Sena’nın Chaco’ya yeniden bağlanmasını iptal etti ve oğullarıyla evlilik görüşmelerini askıya aldı

Chaco Haberi bu Cuma günü şunları bildirdi: yetkilendirmeyi iptal etti Böylece Emerenciano Sena ve Marcela Acuña, Cecilia Strzyzowski’yi öldürmekle suçlanan ve tutuklu bulunan oğulları César ile hapishanede yeniden bir araya gelebilsinler. Böylece, biri öldürülen genç kadının kayınvalidesinin doğum gününe denk gelen, ailenin planladığı iki randevu ertelendi.

Bu kararın eksenini Yargıç María De las Mercedes Pereyra’nın 7 Aralık’ta verdiği yetki oluşturuyor. Resistencia 3. Teminat Mahkemesi’nin vekil hakimi, dava sürecine yeşil ışık yaktı. Sena evliliğinin oğulları Sezar ile yeniden bağlanmasıCecilia’nın kocası, haftalık toplantıları da içeriyordu.

Bu yetki sayesinde klanın en gencinin tutuklu olduğu hapishanede buluşma imkanı bulmuşlardı. 14 ve 21 Aralık’ta iki randevu vardı. Bunlardan ilki aynı zamanda César’ın (20) doğum günü kutlamasıydı ve etkileyici bir güvenlik operasyonuyla çerçevelendi.

Ancak Ceza ve Ceza İstinaf Mahkemesi’nin yeni kararıyla birlikte, 28 Aralık ve 4 Ocak’ta yapılması planlanan maçlar ertelendi. İlk buluşma Marcela Acuña’nın doğum gününe denk gelecekti.

Video

Emerenciano Sena, César Sena ve Marcela Acuña’ya, çiftin oğlunun tutulduğu hapishanede bir dizi yeniden bağlantı toplantısı yapma yetkisi verildi.

Bu Cuma, yargıçlar Héctor Geijo, Vanesa Fonteina ve Daniela Meiriño, yargıcı eleştirerek ve yeniden bağlama tehlikesine ilişkin uyarılarda bulunarak Pereyra’nın kararına itiraz ettiler.

Hapishanede Sena klan toplantılarının askıya alınmasının gerekçeleri

Yargıçlar, Pereyra’nın devam eden bir kadın cinayeti soruşturma sürecinin varlığını göz ardı ettiğini ve delillerin üretilmeyi beklediğini vurguladı. Bu durumun soruşturmayı aksatma riski taşıdığını da sözlerine eklediler.

Sena ailesinin tedbir amaçlı gözaltına alınmasının temeli tam da bu tehlikedir.

Ayrıca ana davayla bağlantılı olarak yetkililer ve hakimler tarafından alınan tehditleri de hatırlattı.

Yargıçlar, savunmalarında Pereyra’nın, sanığın tutuklanması ve topluma yeniden kazandırılmasında ailenin önemini vurguladığını, ancak önemli hususları atladığını ve dolayısıyla usuli gerekliliklere uymadığını belirtti.

César Sena (20) ve ailesi, Emerenciano Sena (58) ve Marcela Acuña (51).

Bu arada Chaco medyası Pereyra’nın kararının olay yarattığını vurguladı. Gloria Romero’da rahatsızlıkCecilia’nın annesi ve onu temsil eden davada.

14 Aralık’taki toplantı, sanık savunmasının üç aile üyesinin birbirini tekrar görebilmesi yönündeki talebiydi. Üçünün bu yılın ortasında tutuklanmasından bu yana ilk kez bir araya geldiler.

Prosedür, 1. Cezaevi Kompleksi başkanının rapor yazmasını da içeriyordu. Bu bilgi üzerine Özel Savcılık Ekibi (EFE) ziyaretlere devam etmenin uygun olup olmadığını değerlendirmek zorundaydı.

Cecilia Strzyzowski cinayetinin ayrıntıları

Emerenciano Sena ve Marcela Acuña, “ağırlaştırılmış cinayet” 4 Ağustos’ta Garanti Hakimi Héctor Sandoval tarafından. Aynı ayın 22’sinde, Chaco Ceza ve Ceza Temyiz Dairesi şunu doğruladı: oğlu César için önleyici gözaltıhepsi Cecilia’nın kadın cinayetiyle suçlanıyor.

Sena klanının dört işbirlikçisi de yargılandı: Gustavo Obregón, Griselda Reinoso, Gustavo Melgarejo ve Fabiana González. Kadın cinayetlerini örtbas etmekle suçlanıyorlar.

Cecilia Strzyzowski ve annesi Gloria Romero.Cecilia Strzyzowski ve annesi Gloria Romero.

28 yaşındaki Cecilia, en son 2 Haziran’da saat 9:16’da kocasıyla birlikte kayınpederinin Santa María de Oro Caddesi 1460 adresindeki evine girişini bir güvenlik kamerası kaydederken görüldü. .

Savcılar Jorge Cáceres Olivera, Nelia Velázquez ve Jorge Gómez’in (şu anda davadan çıkarılmış) suçlamalarına göre, genç kadın o gün saat 12.13 ile 13.01 arasında evin odalarından birinde, bir silahlı saldırıda öldürüldü. onların orada olduğu zamanlar: César, Emerenciano Sena ve Acuña.

Davaya göre, bir battaniyeye sarılmış cesedi, Sena ailesinin işbirlikçisi Obregón ve César Sena tarafından Toyota Hilux kamyonuyla ana sanıkların sahip olduğu hurda dükkanına götürülecek ve orada yakılacaktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir