Gözaltına alınan iki genç, tanıklar tarafından tanınmadı ve serbest bırakılabilir

Yeni yılın erken saatlerinde Santa Teresita’da Tomás Tello suçundan gözaltına alınan 16 ve 17 yaşlarındaki iki genç,veya tanındı bu Pazartesi tanıkların konferansı için ve özgürlüğünü yeniden kazanabiliro dönemde “iki veya daha fazla kişinin kasıtlı işbirliği ve ihanetle ağırlaştırılmış cinayet” suçunda “gerekli katılımcılar” olarak suçlandıktan sonra.

Her iki genç de Dolores Muhafaza Merkezi’nde tutuluyor, ancak 18 yaşındaki genç adamın suçuna karışmadıkları doğrulanırsa oradan ayrılabilecekler.

Dolores Çocuk Cezai Sorumluluğu Mahkemesi’nden savcı Mónica Ferre’nin talep ettiği kadroya 1 Ocak’ta meydana gelen saldırının dört tanığı katıldı.

Dolores 1 Numaralı Çocuk Teminat Mahkemesi başkanı Yargıç María Fernanda Hachman, 16 ve 17 yaşındaki ergenlerle ilgili olarak geçtiğimiz Perşembe günü, savcının bu anlamda talebini kabul ederek her ikisinin de 45 gün süreyle tedbir amaçlı gözaltına alınmasına karar verdi.

Davayla ilgili adli kaynaklar, kimlik doğrulama töreninin olumsuz sonuçlanması nedeniyle her ikisinin de önümüzdeki birkaç saat içinde özgürlüklerine kavuşabileceğini belirtti. İkili, Tello’nun işlediği suçtan saatler sonra 1 Ocak’ta diğer yedi yetişkinle birlikte tutuklandı.

Gençlerden biri, saldırıya katılmadığına dair güvence verdi ve bunun yerine, kurbanın uğradığı ölümcül bıçak yarasının yazarı olmakla suçlanan saldırganlar arasında Damián “El Kope” (21 yaşında) ve Avedis Kopelián’ı tespit etti ( 57), babası.

“El Kope” ve babası, Mar de Ajó’nun İşlevsel Talimat Birimi 11’in başkanı savcı Pablo Gamaleri’nin yürüttüğü dava kapsamında Dolores’in 6. Ceza Birimi’nde gözaltında tutuluyor.

Ana sanık, Roberto del Jesús Ochoa (27), Federico Brandon (22) ve Carlos Amestoy (29) gibi iki kat ağırlaştırılmış cinayetle suçlanıyor.

Bu arada Avedis Kopelián, suç işlendikten sonra gözaltına alınan diğer oğlu Aram (27) ve Darío Espinosa (33) ile birlikte “gerekli katılımcı” olmakla suçlanıyor ve Diego Roberto Cejas gibi iki gün sonra tutuklu kalıyor. ve Carlos Nahuel Flecha, Octavio Brian Cejas ve Julián Agustín Cejas’ın geçen Cumartesi tutuklandığı.

Tutuklular Ochoa ve Brandon, günler önce Dolores’in 6. Ceza Birimi’nde tutuldukları hücrelerde intihar etmeye çalıştı, ancak onlara hapishane personeli yardım etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir