Gaspla adam kaçırma suçundan hapse atıldı, şartlı tahliye verildi ve polis yeleğiyle hırsızlık olayına düştü

Martín “el Porteño” Luzi (42) Hapsedilmem gerekiyordu. En azindan-e kadar 20292006 yılında Haber tarafından belirlendiği üzere. Kendisi, Córdoba Polisi tarafından en çok aranan suçlulardan biriydi ve uzun süredir kendisini hedef alıyordu. düzinelerce gaspla adam kaçırmao zamanın “moda” suçlarından biri.

Eski vali José Manuel De la Sota’nın teşvik ettiği bir soruşturma sonrasında onu tutukladılar ancak duruşmadan önce kaçtı Bouwer hapishanesinden. La Rioja’da yeniden yakalandığı Ağustos 2005’e kadar kaçaktı.

Cezanın üçte ikisini çektikten sonra serbest bırakılmayı başardı ve Córdoba’ya döndü. Söz verdiği rehabilitasyon hayatını yerine getirmekten çok uzakta, yeniden suça bulaştı.

Hapishanede müjdeci oldu, ticaret okudu ve hatta avukat olmak istediğini söyledi. O Yargıç Cristóbal Laje ona inandı. Her ne kadar Yargıdan gelen raporlar bununla çelişiyor Daire savcısı Martín Berger’in karşı çıktığı ve Kasım 2022’de özgürlüğüne kavuştuğu belirtildi.

Luzi, bu Pazar yine düştü.

Onu da birlikte yakaladılar Leantro Jatib (36), Roberto Rometo (49) ve Alexis Eduardo Cimentón (32)benzer soygunlardan dolayı adaletten kaçan son iki zanlı.

Kaçıran çetenin kullandığı silahlar, aletler, polis yelekleri ve diğer unsurlar.

Güvenlik kameralarının Rogelio Martínez mahallesindeki bir eve zorla erişim sağlamaya çalıştıklarını tespit etmesinden sonraydı. İki adam bir araçtan çıktı Audi Q5 “şüpheli bir tavırla.” Bu yüzden bir devriye müdahale etti ve “polisin varlığını fark edince arabaya bindiler, ateşli silah gösterdi“ve kaçtılar

Bir kovalamacanın ardından El Chaparral semtinde karşılarına çıktılar ve Luzi’nin orada olduğunu fark ettiler.

Araba çalınmıştı ve tutuklama emri vardı, Luzi Córdoba Polisi yazısı bulunan kurşun geçirmez yelek ve bir Bersa Thunder Pro 9 milimetrelik tabanca.

Kaçıran çetenin kullandığı silahlar, aletler, polis yelekleri ve diğer unsurlar.

İçeridekilerden bir başkasının da 9 mm’lik Glock’u saklayan bir Polis yeleği vardı. ve bel çantasında iki uzun dergi ve üç normal dergi taşıyordu.

Ayrıca eldiven, yün şapka, plastik conta, el feneri, metal çubuk, tornavida, gözlük, omuz çantası, sırt çantası ve bez çantaya da el konuldu. Her şey bunun çetenin ne ilk ne de son soygunu olduğunu gösteriyordu.

“Porteño” Luzi’nin düşüşü: soruşturma nasıl devam ediyor

‘ sorusuna yanıt olarak ZurnaBu davayı yürüten savcı Ernesto de Aragón, önümüzdeki günlerde tutuklularla ilgili soruşturma başlatılacağını açıkladı. Luzi, dosyada henüz teyit edilmemiş olmasına rağmen tarihi avukatı Ricardo Moreno’yu sundu. Savunmalarını aldıktan sonra savcı onları soruşturabilir.

Luzi ve çetesinin kullandığı Audi Q5 kamyonu.

Tahmin ettiği gibi, onları operasyonel silah kullanma, ağır gizleme ve savaş silahı taşıma yoluyla nitelikli soygunla suçlayacak.

“Zaman hedeflerine ulaşmış olmasına, hapishanede iyi davranışlar sergilemesine ve belirli faaliyetlere katılmış olmasına rağmen, psikologların raporları şunu gösteriyordu: hapishane açısından yeniden sosyalleşme olmadı“, söyledi ElDoce.TV İlk mahkûmiyetin soruşturmasını yürüten Savcı Berger.

“İddia makamı, tedavisi ilerleyene kadar tutukluluğa devam edilmesi gerektiğini savundu. Uzmanlar bu riskin mevcut olduğunu ve tekrar suç işleyebileceği için terapide veya davranışlarının detaylandırılmasında daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu tespit etmekte haksız değildi. ” diye savundu Berger.

Luzi’nin Córdoba Polis yeleği vardı.

Gerçek şu ki, bir kez daha ciddi bir suça bulaşmıştı. Kaynakların tahminine göre, soruşturmacılara göre, kendisi “polis yeleği giyme yöntemiyle şiddetli soygunlar gerçekleştirmeye adanmış bir suç çetesinin” parçasıydı.

Hatta suç ortaklarından biri şiddetli soygun nedeniyle soruşturuldu: evlere girdiler ve ev sakinlerini onları soymakla tehdit ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir