Eski sevgilisinin evine gitti, onu vurarak öldürdü, partnerini de yaraladı

Gisella Fuentes (41) ölüm vuruşu Centenario’nun Neuquén kasabasında. Kadın cinayeti için Eski sevgilisini tutukladılarCinsiyete dayalı şiddete karşı uzaklaştırma emri vardı. Kurbanın partneri de yaralanmış ve gözaltına alınmıştı ancak sonunda serbest bırakıldı.

Saldırı Pazar günü erken saatlerde saat 8 civarında meydana geldi. Parcelas de bölgesindeki 2600 Pablo Neruda Caddesi’ndeydi. Yüzüncü Yıl. Gisela Fuentes orada yaşıyordu.

İlk bilgilere göre Roberto Omar Figueroa (41), şu anki partneriyle birlikte olan Fuentes’in evine gitti. Şiddetli bir tartışmanın ardından kadın cinayetinin, diğer erkeği de vurduğu iddia edildi. O yaralanmıştı; hemen ardından da evin kapısında Fuentes’i göğsünden vurarak öldürdü.

Çiftin komşuları, evde silah sesi duyduklarını belirterek 911’i aradı. “Merhumun eski eşinin sabah olay yerine geldiğini ve bir tartışma yaşadı Yerel polisin Cinayet Masası şefi Sergio Llaytuqueo, kurbanın yanındaki diğer adam tarafından öldürüldüğünü tahmin etti.

Komiserin söylediğine göre bu güçlü tartışmada LM Neuquen -, saldırgan, vurulduktan sonra evden kaçan adamı ateşli silahla yaraladı ve ardından eski partneriyle yalnız kaldı.onu vurduğu iddia edildi“.

Kurbanın şu anki ortağı Natalio Burd hastanesine nakledildi ve orada onun “tehlikenin dışında“.

Gisela Fuentes 41 yaşındaydı ve Neuquén’de vurularak öldürüldü. Fotoğraf: Facebook

Konuşmada Cinayet Masası şefi daha fazla ayrıntı verdi: “Cep telefonu olay yerine ulaştığında, bu adam (Figueroa tarafından) aslında evin girişinin yakınında, ön bahçede ölü kadınla birlikte oradaydı.” Ve şunu ekledi: “Kadın çoktan ölmüştü ve Göğsüne kurşun yarası vardı.“.

Soruşturma kapsamında aile üyeleri, komşular ve yakın arkadaşlarıyla daha önce görüştüklerini belirten Llaytuqueo, Fuentes ve partnerinin sabah saat 03.00’e kadar birlikte vakit geçirdiği mağdurun bir arkadaşının ifadesine vurgu yaptı: Pazar.

“Bize şunu söyledi eski partner oldukça şiddet yanlısıydıKomiser, benzer olayların zaten yaşandığını ve kendisinin de genellikle ateşli silah taşıdığını ifade etti.

Neuquén’de kadın cinayeti. Fotoğraf: Diario Río Negro’nun izniyle

Aslında polis kaynakları, başlangıçta olayın ertelendiğini doğruladı. iki adam Fuentes’in ölümü gerçekleştiğinde yanında olanlar. Olay yerinde ateşli silah bulundu, inceleme yapılacak.

Sözcüler, Télam ajansına, Fuentes’in aynı olayda kolundan kurşunla yaralanan son ortağının da dava kapsamında ifade verdikten sonra mahkeme kararıyla serbest bırakıldığını bildirdi.

Neuquén Savcılığı’ndan (MPF), bu Pazartesi günü suçlamaların belirlenmesi için bir duruşma yapılacağı ancak davanın başlığının “” olduğu belirtildi.kadın cinayeti“.

(Hat 144: Cinsiyete dayalı şiddet durumlarında dikkat, kontrol altına alma ve tavsiye. WhatsApp: +5491127716463).

Télam’dan gelen bilgilerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir