Eski bir hakem ve diğer üç sanığı mahkum ettiler

Altı yıl sonra ve on beşten fazla mağdurun olduğu, hakkın kötüye kullanılması nedeniyle açılan davanın kararı Bağımsız genç oyuncular. Turnuvanın organizatörü Alejandro Carlos Dal Cin ve eski hakem Martín Bustos’a verilen en ağır cezalar ise 12 yıl oldu. Oyuncu temsilcisi Juan Manuel Diaz Vallone ve Silvio Fleytas ise 10’ar yıl hapis cezasına çarptırıldı. Dörtlü, ceza kesinleşinceye kadar ev hapsinde tutulacak.

Mahkemeye çıkarılma, Ekim 2020’de savcı María Soledad Garibaldi’nin talebi üzerine gerçekleşti. Davada soruşturulan suçlar şunlardı: küçüklerin cinsel istismarı, cinsel sömürüsü ve sömürüsü. Kurbanlar kulübün pansiyonunda yaşıyordu ancak istismar edilmek üzere başka yerlere götürüldü.

Karara göre, eski hakem Bustos, “hassas durumu kötüye kullanmak suretiyle ağırlaştırılmış fuhuş teşviki” suçunun faili olmak ve reşit olmayan mağdur olmak suçundan 12 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Tıpkı kendisinin de suçlandığı gibi”bir belgenin çalınması ve imha edilmesi kamu görevlisi sıfatıyla iki kez kendisine emanet edilmiştir.”

Bustos gözaltına alınan ilk kişiydi ve erkek çocukları askere almaktan sorumluydu; daha sonra yetişkinlerle ilişki kurmaları için onlara 800 ile 1000 peso arasında para ödedi. Eski hakemin aylar önce Rosario’da terbiye nedeniyle üç ay hapis cezasına çarptırıldığını da belirtmek gerekir.

Juan Manuel Díaz Vallone ve Alejandro Dal Cin, tacizden hüküm giyenlerden ikisi.

Alejandro Carlos Dal Cin bir turnuva organizatörü ve konsorsiyum yöneticisiydi. Juan Manuel Díaz Vallone, Buenos Aires eyaletinin güney bölgesindeki futbolcuların temsilcisiydi ve bir iş çalışanı olan Silvio Fleytas, işe alma ve istismar futbol oynayan oğlanlardan.

2020 yılında yapılan sözlü duruşmaya çıkarma talebi mağdurların on beş ifadesini içeriyor. On tanesi Avellaneda kulübünün pansiyonunda kalıyordu. Geri kalanı Conurbano’nun diğer birimlerinde.

Dava 2019 yılında çok yavaş ilerledi ve o dönemde Silvio Fleytas dışında tutuklu sanıkların neredeyse tamamı serbest bırakıldı.

Duruşma gününe kadar tüm sanıklar Serbest bırakıldılar ya da ev hapsinde tutuldular.. Aslında Bustos, Haziran 2019’da Rosario’da, Newell’in masöz kılığında 14 yaşındaki bir çocukla iletişim kurmaya çalıştığı sırada tekrar tutuklanmıştı. Ancak birkaç ay sonra evine nakledilmenin faydasını gördü.

2018 yılında Gesell odasında küçüklerin ifadeleri alınırken, 2019 yılında da mağdur olan yetişkinlere psikolojik testler yapıldı. Ayrıca sanıkların telefon ve bilgisayarlarındaki incelemeler de sürüyor.

Savcılığın sağladığı verilere göre, ifade veren erkek çocukların yüzde 52’si (189 kişiden 99’u) para karşılığında seks teklifi aldı. Davada, Independiente pansiyonunda kalanlar ve Buenos Aires’teki diğer kulüplerde mağdur olan 15 mağdur yer alıyor. 42 istismar eylemi Toplam.

Ocağın ortaya çıkarılmasıyla birlikte her şey geçmişte kalmak şöyle dursun, gençlerin cep telefonlarında istismarcılarla iletişime geçme girişimleri bir kez daha görülmeye başlandı. “Sanık serbest kalmaya başlayınca çocuklar sosyal ağlardan tekrar arkadaşlık istekleri ve mesajlar almaya başladı. Bana anlattılar. Biz de otomatik olarak tüm delilleri savcılığa götürdük. Bu 3-4 kez oldu. Eğitim mezunu ve Rojo pansiyonunun yöneticisi Fernando Langenauer, Clarín’e yazdığı bir notta “hala serbest. Instagram ve Facebook profilleri icat edildi” dedi.

Hem Langenurer hem de psikolog Ariel Ruiz, Mart 2018’de çok sayıda emekliyle para, ganimet, bilet veya SUBE kartındaki ücretler karşılığında cinsel ilişkiye girmek için sosyal ağlar aracılığıyla iletişime geçildiğini keşfetti. Bunun sonucunda Independiente liderliği şikayette bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir