en az iki ölü ve çok sayıda yaralı

İki ölü ve çok sayıda yaralı Şiddetli bir saldırının bu Salı günü bıraktığı trajik denge miydi? bıçaklarla dövüşmek çok sayıda mahkum tarafından gerçekleştirilen Piñero hapishanesi, Rosario’nun güneyindeSanta Fe eyaleti.

Bölüm şu tarihte gerçekleşti: 11 Nolu Cezaevi BirimiRosario şehrinin yaklaşık 14 kilometre güneybatısındaki Piñero kasabasında yer almaktadır.

Yerel portala göre Tesbih 3Çatışma bu Salı günü akşam karanlığında meydana geldi. köşk 17Birkaç mahkumun facas gibi bıçaklarla kendi aralarında kavga ettiği yer.

İki ölümün yanı sıra, farklı şiddette yaralanmalar katılanlar arasında.

Kasıtlı Cinayet Savcısı Adrián Spelta, cezaevinde cezai soruşturma ofisinin bulunmasını emretti.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Rosario’nun güneyinde bulunan Piñero Cezaevi Birimi, yeni bir cep telefonu sinyal engelleme sistemi kurulduğunda manşetlere çıktı.

Cihaz, tutukluların suç işlemek amacıyla dış dünyayla iletişim kurmasını engellemeyi amaçlıyordu. Her ne kadar resmi veriler Rosario’yu sarsan saldırıların yüzde 80’e yakınının hapishanelerin içinden düzenlendiğini gösterse de, uzmanlar bu oranın şehirdeki silahlı saldırı ve gasp olaylarında yüzde 95’e çıktığını tahmin ediyor.

Haziran 2021’de, uzmanlara göre hapishaneden iyi organize edilmiş bir darbe, 15 mahkumun Piñero hapishanesinden kaçmasına izin verdi. Bunlardan yedisi hızla yeniden yakalandı, ancak sekizi serbest kaldı. Bunların arasında manevranın amacı da var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir