Emekli, başına plastik torba geçirilmiş halde ölü bulundu, kızı gözaltına alındı

Buenos Aires eyaletinin Pehuajó şehrinde bu Salı günü, 82 yaşındaki bir emeklinin odasındaki yatakta ölü bulunması, korkunç bir olayı şok etti. kafasına plastik torba ve ağzına mendil. Şimdilik, Cinayetin baş şüphelisi kızımağdurun yanında bulunan ve tutuklanan 42 yaşındaki kadın.

Resmi olarak bildirildiği üzere olay, mahallenin acil tıbbi servisinin Buenos Aires’in batısındaki kasabada, Zuviría ile Godoy arasında, Leandro N. Alem Caddesi 118 adresinde bulunan eve yaklaştığı sırada saat 11:30 civarında bildirildi.

Orada, adı María Ester Suquía olan cansız kadının sırtüstü pozisyonda ve sağlık personelinin “şüpheli” olarak nitelendirdiği koşullarda öldüğünü doğruladılar.

Mesele şu ki, Müfettiş Komiser César Arbizu’nun bir basın toplantısında sunduğu ayrıntılara göre, Kurbanın yanında “bir yastık vardı “Bu, kişiyi boğmak için bir mekanizma olarak kullanılmış olabilir.”

Bu detay, Graciela Emilce Rubini isimli kızının da olduğunu ekledi, “İlk başta bunun intihar olduğunu belirtti.Annesinin “başka bir olayda kendi canına kıymaya çalışması”, soruşturmacıları “merhum kişiyle birlikte yaşayan kişinin olayla bir tür katılımı veya bağlantısı olabileceğini” düşünmeye yöneltti.

Mesele şu ki, evin girişindeki güvenlik kameralarının analizine göre, Eve kimse girmemiş ve çıkmamıştı.“tüm açıklıkların kapalı olduğunu” ve “başka türde özelliklere sahip bir cinayet olduğu varsayımına yol açabilecek hiçbir tür bozukluğun bulunmadığını” sundu.

Komiser Müfettiş César Arbizu, bir basın toplantısında olayın ayrıntılarını verdi.

Bu durum yetkililerin de dikkatini çekti. kızının tepkisi “bu tür bir vaka için normal değildi”. Arvizu, “Bu bölümden rahatsız olmadım ya da etkilenmedim” diye tanımladı.

Bu bağlamda, Trenque Lauquen Adli Departmanı, Pehuajó’da merkezi olmayan Fonksiyonel Talimat Birimi (UFI) 7’den sorumlu savcı Luis Caldentey, şüphelinin yakalanmasıpolise, yatalak olması ve ciddi sağlık sorunları olması nedeniyle kendisine bakmaktan “bıktığını” söylediği bildirildi.

Arvizu, “Çok gizli bir aile olmasına ve eve çok fazla insan gelmemesine rağmen bugün vefat eden şahsın olası intihar girişimi nedeniyle hastaneye kaldırıldığını öğrendik” dedi.

Tutuklunun, annesinin canına kıymak isteyince “bir süre hastanede yattığını ve kendi kararıyla serbest bıraktıklarını”, bu nedenle ona bakmak zorunda kaldığını söylediğini sözlerine ekledi.

Müfettişler Rubini’nin herhangi bir psikolojik rahatsızlığı olup olmadığını belirlemeye çalışıyordu. Şu anda kim “akıl sağlığı alanında” barındırılıyordupolis nezaretinde”, nitelikli cinayetle suçlandı.

Aynı zamanda savcılık, ölüm nedenlerinin güvenilir bir şekilde belirlenmesi için ilgili otopsi yapılmasını emretti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir