Duruşmada yaklaşık 200 tanık, duruşmanın ne zaman başlayacağı ve diğer önemli ayrıntılar

Duruşma Diego Armando Maradona’nın ölümü şekilleniyor. Cuma günü, Diez’in ayrılışının üçüncü yıldönümünden bir gün önce, davayı yürüten savcılar tanık ve delil önerilerini mahkemeye sundu. Ve bu bağlamda tartışmanın nasıl olacağına dair daha fazla ayrıntı biliniyordu.

Zurna San Isidro savcı yardımcıları Patricio Ferrari ve Cosme Iribarren tarafından imzalanan belgeye erişildi. isimleri var 189 kişi aleyhindeki davada kimler ifadeye çağrılacak? beyin cerrahı Leopoldo Luque, psikiyatrist Agustina Cosachov, psikolog Carlos “Charly” Díaz ve beş kişi daha “olası kasıtla basit cinayet”le suçlandı.

Dalma, Gianninna ve Jana Maradona, Claudia Villafañe, Verónica Ojeda ve Rocío Oliva Savcıların önerdiği tanıklar arasında yer alıyorlar. Kardeşleri Claudia, Ana, Rita, Raúl ve Elsa da ortaya çıkıyor. ve avukatlar Matias MorlaMaradona’nın menajeri ve ortağı Víctor Stinfale.

Açıkçası, Maradona’nın hayatının son aşamasındaki maiyetinin üyelerinden de bahsediliyor; örneğin Maximiliano Pomargo ve Vanesa Morla (Matías Morla’nın yeğeni ve kız kardeşi) ve şoförü Maximiliano Trimarchi.

Liste, daha fazla aile üyesi, uzman, polis memuru ve Alfredo Cahe (Maradona’nın eski doktoru) ya da ünlü kalp damar cerrahı Yamil Ponce gibi uzmanlar tarafından tamamlanıyor. bazı tarifler için ona “çok zahmet.”

Şikayet ve savunma avukatlarının da tanık önereceği dikkate alınırsa -bazıları tekrarlanabilir- liste 200’e rahatlıkla ulaşabiliriz. Bu herkesin ifade vereceği anlamına gelmez.

Derhal başlatılması talebiyle kapsamlı bir deneme

Savcılar da bunun gerekli olacağını tahmin ediyor 30 izleyici tüm tanıkları dinleyebilmek ve aynı zamanda 148 test öğesi. Bunun bir parçası olarak, çoğaltılmasını talep ettiler. görüntüler, sesler ve sohbetler bunlar dosyanın bir parçası. Bazı vakalarda soruşturma sırasında ele geçirilen telefonlardan ortaya çıkanlarla ilgili.

7 Kasım’da davayı San Isidro 3 Nolu Sözlü Ceza Mahkemesi’nin yürüttüğü öğrenildi. Yargıçlar Verónica Mara Di Tommaso, Maximiliano Savarino ve Julieta Makintach’tan oluşuyor.

Başlangıç ​​tarihi henüz bilinmiyor. İlk önce bu konuşuldu önümüzdeki Ocak ayında yap Gün sayısı ve davanın uluslararası önemi göz önüne alındığında, San Isidro Mahkemelerinin duruşma salonunun serbestçe kullanılması. Fernándo Báez Sosa’nın suçuna ilişkin bu yılın Ocak ve Şubat ayları arasında görülen duruşmasında da benzer bir emsal var.

Ancak danışılan adli kaynaklar Zurna Cuma günü duruşmanın artık tahmin edildiğini belirttiler 2024 ortasında başlayabilir.

Justice’a göre Luque, Cosachov’la birlikte “Maradona’yı tedavi eden ve onun sağlığından sorumlu tıbbi ekip” rolünü üstlendi.

Her durumda, savcılar Ferrari ve Iribarren “ilgili sözlü ve kamuya açık duruşmanın acil, hızlı ve gecikme olmadan gerçekleştirilmesini” talep etti. Ayrıca ön duruşma talep ederek kararı “kısaltılmış yargılama” yoluyla önermeyeceklerini açıkladılar.

Luque, Cosachov ve Díaz’ın yanı sıra İsviçre Medikal ön ödemeli şirketinin koordinatör doktoru Nancy Edith Forlini de yargılanacak; hemşirelik koordinatörü Mariano Ariel Perroni; hemşireler Ricardo Omar Almirón ve Dahiana Gisela Madrid; ve klinik doktoru Pedro Pablo Di Spagna.

Hepsi, 8 ila 25 yıl arası hapis cezası gerektiren “olası kastla basit cinayet”le suçlanıyor. Tüm sanıklar duruşmaya ücretsiz geliyor.

Maradona’nın ölümü: “uygunsuz, eksik ve pervasız” bir eylem

Savcılara göre sekiz kişi, Diego Armando Maradona’nın 25 Kasım 2020’de Tigre’deki San Andrés’in özel mahallesindeki bir evin derme çatma odasındaki ölümünden “müştereken ve müştereken sorumludur”. Yıldız, 3 Kasım’da Olivos Kliniğinde geçirdiği subdural hematom ameliyatının ardından iyileşmek üzere orada hastaneye kaldırıldı.

Maradona'nın psikiyatristi Agustina Cosachov, Ten'in ölümü nedeniyle mahkemeye çıkacak.Maradona’nın psikiyatristi Agustina Cosachov, Ten’in ölümü nedeniyle mahkemeye çıkacak.

“Her birinin sorumlu olduğu görevleri ihlal ettiler, aynı zamanda eşlerinin de aynısını yaptığını, bir yer yerleştirmek için işbirliği yaptığını veya işbirliği yaptığını biliyorlardı. herkesin bildiği gibi ham faktörlerin ve koşulların birikimiburada görevlendirilen herkesin riskini izin verilen aralığın dışına çıkardı ve aksi takdirde önlenebilecek olan hastanın ölümcül sonucuna yol açtı.”iddianamede savcılar savundu.

Ayrıca şunu da konuştular “terk edilme” ve bir “kadere teslim olmak”Tabipler Kurulu resmi uzmanlarının kullandığı ifadelere benzer ifadeler. Bu uzmanlar, idolün sağlığından sorumlu ekibi sert bir şekilde eleştirdiler ve bir sorundan bahsettiler. “uygunsuz, eksik ve umursamaz” davranmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir