Daha önce 6 nedeni vardı

Buenos Aires Şehri Polisi 48 yaşında sabıka kaydı bulunan Kolombiyalı tutuklandı çeşitli suçlardan yargılanırken Retiro’daki Sheraton Oteli’nin otoparkında hırsızlık yapın.

Mahalle Polis Karakolu 1A personeli, soygun girişimiyle ilgili 911 çağrısı üzerine otele gönderildi. Olay yerine gelen polis ekipleri, otel müdürüyle görüştü. Zaten başka durumlarda da çalmaya çalışmıştı.. Otelin güvenlik görüntülerine göre, Park yerinden bazı bisikletleri almaya çalışırken görülüyor.

Bu sırada adam, kurumun Emniyet Müdürü tarafından fark edildi ve ihbar edildi. Memurlar, suçluyu derhal gözaltına aldı ve kıyafetlerinin arasında bir zincir kesicinin saklı olduğunu buldu.

Bu, gerçekleştirilen yedinci polis özeti Son altı yıldaki Kolombiyalı suçluya. Eylül 2018’den bugüne kadar geliri var uyuşturucu kanununun ihlali, punguista yöntemiyle hırsızlık, soygun, hırsızlığa teşebbüs, basit tehdit ve zarar verme. Bu suçlardan sonuncusu geçen yılın 30 Ocak’ında işlendi.

Tutuklu 48 yaşındaydı ve hırsızlık geçmişi vardı.

Dr. Javier Sánchez Sarmiento başkanlığındaki ve Dr. Fabián Xavier Patricio De la Torre’nin 145. Sekreterliği önünde bulunan 48 Numaralı Ulusal Ceza ve Ceza Mahkemesi, sanığın hırsızlık suçundan tutuklanmasını emretti.

Tutuklama, Güvenlik Bakanı Patricia Bullrich’in açıklamaları etrafındaki güçlü tartışmaların ortasında gerçekleşti. Suç işleyen yabancıların ülkeden sınır dışı edilmesini istediGonzález Catán’da araziye el konulması nedeniyle meydana gelen katliamın ardından.

Radio Mitre ile yaptığı diyalogda “Arjantin’de toprağı gasp eden, yabancı olan ve daimi ikametgahı olmayan kişiler varsa, Haber onları derhal ülkeden sınır dışı etmelidir.” dedi.

Bu noktada yetkili, “Gasp yapmaya, öldürmeye gelen kişinin, Arjantin’de doğmadığı veya daimi ikametgahı olmadığı sürece sınır dışı edilmesi gerektiğini” ileri sürdü.

Buenos Aires Hükümeti başkanı Jorge Macri de bir hafta önce Balvanera mahallesindeki bir elektronik eşya mağazasının camını ve panjurlarını kıran üç yabancının tutuklanmasının ardından aynı yöne işaret etmişti. ““Bu üçü yabancı ve hiçbirinin Arjantin vatandaşlığı yok.”Macri anlattı.

“Ülkemizi suç işlemek için seçen vatandaşlığı olmayan yabancıların sınır dışı edilmesini hızlandırmak için 2017 yılında Göç Kanununda değişiklik yapan ve 2021 yılında Kirchnerizm tarafından yürürlükten kaldırılan düzenlemelerin yeniden düzenlenmesi gerekmektedir.”

Buenos Aires Yönetimi, “Şehrimiz artık insanların suç işlemeye geldiği yer olmamalıdır” dedi. Macri’nin tweet’inde bahsettiği olaylar Çarşamba gecesi, 911’e yapılan bir çağrının 400 Pueyrredón Bulvarı’nda bulunan bir işletmeyi ihlal eden üç adam hakkında uyarılmasıyla meydana geldi.

Polis onları tutuklamayı başardı ve iki Şili vatandaşı ve bir Kolombiyalı olduklarını tespit etti. Bölgede arama yapan üniformalı polisler, suçluların kaçarken attığı ve içinde on dört cep telefonu bulunan bir çantayı ele geçirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir