Córdoba’daki bir polis karakolundan devriye arabasını çalıp yol kenarında devirdiler

Kasabada bu pazartesi günü erken saatlerde olağandışı bir olay meydana geldi. Genel CabreraDepartmandan Juarez CelmanKentin yaklaşık 170 kilometre güneyinde Kordova: Devriye arabasını çalıp devirdiler yolun kenarında. Orada İki kişi tutuklandı, üçüncü şüpheli aranıyor kim kaçmayı başardı.

Her şey hafta sonu başladı iki kişi tutuklandı Pazar öğleden sonra polis tarafından kavgaya karıştığı için. Daha sonra her ikisi de polis merkezine götürüldü.

Bu pazartesi saat 3:30 civarında, Her iki tutuklunun üç akrabası Karakolun duvarına tırmanmayı başardılar ve verandaya çıktıklarında Devriye arabasına el koydular Olaeta müfrezesindendi ve kaçmak için metal kapıyı kırdılar.

Bu bir çeşit misillemeydi. Adli kaynaklar, “Arkadaşları saatler önce yaşanan bir kavga nedeniyle cezaevindeyken polis karakoluna saldırmak yerine içeri girip bir cep telefonu çaldılar” dedi. Ses.

Bu anlamda “bir kurtarma operasyonu olmadığı” ve arkadaşlarını kaçmaya çalışmadıkları için bunun bir tür intikam olduğunu ısrarla vurguladı.

Suç işlendikten sonra polis alarma geçirildi ve bir tecrit operasyonu gerçekleştirildi. Sonunda devriye arabasını yaklaşık 18 kilometre uzakta buldular ve kovalamaca başladı. Bir noktada suçlular Bir direğe çarpıp 158 numaralı otoyolun kenarında devrildiler.

Üç şüpheli, Volkswagen Amarok kamyonundan inmeyi başararak farklı yönlere doğru koşmaya başladı. Bunlardan 18 ve 19 yaşlarındaki ikisi yakalanıp hastaneye kaldırıldı. San Antonio de Padua de Río Cuarto’nun yaraları iyileşmesi için. Bu arada üçüncü şüpheli Kaçmayı başardı ve hâlâ kaçak durumda.

Yaşanan olay, soygun sırasında karakolda bulunan polis memurlarının cezalandırılmasına neden oldu: “Üniformalı personeli pasif bir şekilde cezalandırdılar o sırada birimde kimler vardı. Ama sebep devam ediyor ve yeni disiplin tedbirleri göz ardı edilmedi”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir