Córdoba’da bir tarlada ölü bir kadın buldular ve eski ortağını tutukladılar

Valeria Alejandra Gancedo (36) en son 27 Kasım’da görülmüştü. Kordova. Üç gün sonra, Pazartesi günü akrabaları, Oncativo kasabasındaki polis karakoluna onun kaybolduğunu bildirdi. Yoğun bir aramanın ardından Cesedi tarlada bulundu Impira yakınlarında, yaşadığı yerden yaklaşık 15 kilometre uzakta.

Gerçek şu ki eski ortağı tutuklandı. Aile içi şiddete ilişkin karşılıklı şikayetleri olduğu ve uzaklaştırma emrinin süresi ayın 23’ünde dolduğu için asıl şüpheli kendisi; yani kaybolmadan dört gün önce.

Gancedo’nun ailesi ve arkadaşları, mağdurun hayatını kaybetmesi nedeniyle kısıtlamanın yenilenmediğini söyledi. tehdit edildi. “Ondan çok korktum” diye bildirdiler.

Córdoba Başsavcılığı (MPF) savcısı Manuel Ayan, bu Cumartesi günü Gancedo’nun aranmasına öncülük eden ve cesedin Oncativo’dan birkaç kilometre uzaktaki bir tarlada bulunduğunu doğrulayan kişiydi.

Yayınlanana göre, Cinayet Dairesi’nin yaklaşık 60 üyesi Duar, Río Segundo departmanı personeli, arama köpekleri, Kırsal Devriye, Gönüllü İtfaiyeciler, Vatandaş Güvenlik personeli ve yerel yetkililer bölgede arama yapmaktan sorumluydu. ElDoce TV.

Ayan, olayın ortaya çıkmasının ardından karakolda bulunan kadının eski partneri Alejandro Quinteros’un tutuklanması talimatını verirken, onun da önümüzdeki birkaç saat içinde ifade vereceği düşünülüyor.

Kayıp genç kadını aramak ve adalet istemek amacıyla bu Cumartesi sabahı Oncativo’da bir yürüyüş düzenlendi.

Kurban Santiago’luydu. Oncativo’ya taşındığında, beş yaşındaki tek oğlunun babası olacak olan Quinteros ile tanıştı.

Çift birkaç aydır ayrıydı. Aile içi şiddete ilişkin çapraz şikayetler vardı ve 23 Kasım’a kadar Quinteros için uzaklaştırma emri vardı. Uzaklaştırma emri Río Segundo aile içi şiddet ofisi tarafından çıkarılmıştı ve Gancedo’nun talebi üzerine yenilenmeyecekti.

“Cumartesi (dün) olan bebeğin doğum gününü organize etmek için birbirlerine mesaj atıyorlardı. Vale ondan korktu ve onu tehdit etti.. Bu yüzden kısıtlamayı uzatmamaya karar verdi.” Kurbanın bir arkadaşı yerel medyaya doğruladı.

Arkadaşı, “Ayın 27’si onu son görüşümüzdü” diye devam etti. “Ama ona bir şey olduğundan şüpheleniyorduk çünkü cep telefonundan aldığımız kısa mesajlar tuhaftı. Ona benzemiyordu. Pek çok yazım hatası vardı, bu onda benzeri görülmemiş bir şeydi” dedi.

Kadın, kurbanın Santiago del Estero’dan gelen akrabaları gelene kadar çocuğun birkaç saat boyunca onun vesayeti altında olduğunu doğruladı.

Télam’dan gelen bilgilerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir