Constitución’daki bir metal fabrikasını kapatıp sahibini tutukladılar

Şehir polisi kaynaklarının bugün bildirdiğine göre, Buenos Aires’in Constitución semtindeki bir metal fabrikası kapatıldı ve sahibi, yeraltı telefon ve elektrik kablolarının defalarca çalınması nedeniyle tutuklandı. Denetim, Şehir Polisi ve Hükümet Kontrol Ajansı (AGC) personeli tarafından saat 16.00’da Pavón’da bulunan ve Şehir Çevre Koruma Ajansı’nın (APRA) da katıldığı bir depoda gerçekleştirildi.

Polis kaynakları, Télam ajansına, prosedürün Haber ve Şehir Güvenliği Bakanlığı’nın çalıntı metal ticaretine karşı yürüttüğü mücadele kapsamında olduğunu bildirdi.

Orada, Buenos Aires Polisinin İhlaller ve Kabahatler Bölümünden memurlar, Buenos Aires Şehri Hükümeti Temizlik Müdürlüğü’nden dört konteyner ve tamamı yaklaşık 350 kilo yer altı, telefon ve elektrik kabloları ve bakır tel buldu. ve iki adet tel soyma makinesine el konuldu.

Bu durum göz önüne alındığında, Ulusal Ceza ve Ceza Hakimi 57, María Fabiana Galletti, iletişim şartıyla Mahalle Polis Karakolu 1C’ye nakledilen 48 yaşındaki Perulu olan mekanın sahibi ve sorumlu kişisinin tutuklanmasını emretti. Polisin, şehrin.

@AGC_Control ve APRA ile birlikte @PoliciaCiudadBA, Constitución’daki bir metal fabrikasını kapattılar ve sahibini defalarca hırsızlık yapmaktan tutukladılar. Bu operasyonlar çalıntı metal ticaretine karşı verilen kapsamlı mücadelenin bir parçası. Yasadışılığa karşı ateşkes yoktur. pic.twitter.com/M1LPoPNmlQ

— Gustavo Coria (@gustavocoriaok) 6 Ekim 2023

Bir süredir, yer altı kablolarının yanı sıra elektrikli interkomlar ve kapı kollarının çalınması, Buenos Aires Şehri’nde, özellikle de bronz armatürler veya bakır kabloların çalınması giderek yaygınlaşan bir yöntem haline geldi.

Bu yıl şu ana kadar 406 kişi metal hırsızlığı ve hırsızlığı (diğerlerinin yanı sıra elektrikli kapılar, korkuluklar, kapı kolları) nedeniyle tutuklandı; son haftalarda sekiz metal fabrikası denetlendi ve altısı kapatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir