“Çok gergindi, şarj cihazını düşürdü”

Rosario’da bir hapishaneyi hedef alan silahlı saldırıyla bir başka korkutma ve şiddet vakası daha yaşandı. Ancak bu sefer notu, hedefini kaçıran ve bir evin önünü vuran tetikçi verdi. Mucizevi bir şekilde olayda yaralanan olmazken, saldırgan otomobille kaçmayı başardı.

Olay, Pazar günü saat 23.00 sıralarında, Gran Rosario’nun Pérez kasabasındaki Cezaevi Birimi 16’nın önünde meydana geldi.

Müfettişlere göre saldırı, beyaz bir arabadan inen ve hapishane tesislerine doğru ateş ettikten sonra arabaya koşarak kaçan bir adam tarafından gerçekleştirildi.

Saldırgan ateş etmek için hapishaneye yaklaşmadı, bunun yerine Las Tacuaritas ve Las Palmeras’ın köşesinden ateş etti. Mermilerin isabet ettiği evin sahibine göre saldırgan “çok gergindi.” “Dergiyi düşürdü. Birkaç el ateş etti, biri evime isabet etti. Ağabeyim hapishaneyi hedef aldığını gördü”söyledi LT8.

Olay yerinde, Kriminal Soruşturma Dairesi (AIC) uzmanları 6 adet 9 milimetrelik fişek kovanı ele geçirdi.

Pérez hapishanesi olarak bilinen Cezaevi Birimi 16, bu Pazar gecesi toplumu alarma geçiren bir silahlı saldırıya sahne oldu. Fotoğraf Juan José García

Konuyla ilgili olarak olaya müdahale eden Cumhuriyet Savcılığı’nın (MPF) görevli Bayrak Birimi’ne bilgi verildi. Telam Olayda herhangi bir yaralanmanın yaşanmadığını ve Kriminalistik Dairesi’nin şu anda olay yerinde inceleme yaptığını ancak henüz tutuklanan olmadığı belirtildi.

Bildirdiği gibi BaşkentPérez hapishanesi zaten silahlı saldırıların hedefi olmuştu. Ekim 2022’de yetkililer, binanın ön tarafındaki pencerelerden birinin dairesel darbe aldığı uyarısında bulunarak, bunun ateşli silahtan kaynaklanıp kaynaklanmadığının belirlenmesi için soruşturma başlatıldı.

Bir ay önce, 21 Eylül 2022’de, 27 de Febrero’daki mülkte saat 78.00’de bulunan hapishane tesislerine en az 15 ateşli silahla saldırı düzenlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir