cinsel içerik üreten ve sömürü ağına düşen kadınlara yönelik yem

Bağımsız ol“, “bir dairem var”, “motosiklet satın almak“, “cep telefonunu değiştir“. Hayaller, kısa ve uzun vadeli hedefler, daha sıradan veya en çaresiz ihtiyaçlar, günün 24 saati çevrimiçi olarak aktarılan içerik oluşturmak için kadınları işe almak ve onları cinsel olarak sömürmek için kullanılan stratejilerden bazılarıydı.

Organizasyon 2021 yılından bu yana Buenos Aires ile Rosario arasında faaliyet gösteriyordu. 150 kadın eş zamanlı çalışıyor Buenos Aires Şehri ve Rosario’daki otellerde. Dört kurban zaten onları ihbar etti: Kendilerine emredilen şeyi yapmaya zorlandılar, yemek yemeyi bırakırlarsa ya da tuvalete gitmeyi geciktirirlerse cezalandırıldılar. Ayrıca, eğer yoklarsa veya kendilerinden beklenen uygulamaları yapmayı reddetmişlerse.

Cephe görevi gören model stüdyolar olarak işlev görüyorlardı. Arjantin Stüdyoları, Rosario Modelleri, MR Stüdyoları, Soul ve Webcam Grubu “dedikleri şey için seçtikleri isimlerden bazılarıydı”izcilik“.

Arjantinli, Venezüellalı ve Kolombiyalı üyeleri olan “şirketin” resmi çerçevesini simüle etmek için sosyal ağları ve bir web sitesini kullandılar. Araştırmacılar bunun olduğunu keşfetti “Kolombiya’dan ithal edilen bir yöntem.”

Soruşturmaya göre fotoğraf ve film prodüksiyonları sürdü 16 saat dinlenmeden. Kurbanlara, onları fazla mesai yapmaya, hafta sonları çalışmaya veya devamsızlıkları veya geç gelmeleri telafi etmeye zorlayan “ulaşılamaz tahsilat hedefleri empoze edildi”.

Tazminat vaatleri, görüntüleme sayısına bağlı olarak “en az 500 dolar, haftada altı gün, günde altı ila sekiz saat çalışma” ile “haftada 1.000 dolar” arasında değişiyordu.

Onları ikna etmek için, kendisini “Mía” olarak adlandıran ve kendi “Yalnızca Hayranlar” hesabına sahip olduğunu ve “günde iki saat yayın yaparak ayda bin dolar kazandığını” itiraf eden işe alım görevlilerinden birinin ifadesini tekrarladılar.

Kadın Yargıç Sebastián Casanello huzurunda ifade verdi ve “10 yıldır web kamerası modelliğine kendini adadığını” söyledi. “Elinde bedensel engelli olan ilk çocuğunun sağlık masraflarını karşılamak için bir stüdyoda çalışmaya başladı.”

Kurbanlar

Web kamerası modeli olmanın en sevdiğim yanı şu ki Kendi işimin patronu olabilirim, bu bana çok bağlı. Kendimi bir bağımlılık ilişkisi içinde hissetmiyorum ve bu çok önemli“kurumsal videolardaki kadınlardan biri, kızları bir çalışma yoluyla sanal içerik aktarmanın yararları konusunda “ikna etmek” için kullanıldığını söylüyor.

Varlığından bile haberdar olmadığı bir dünyaya girmek, insanın her gün aradığı pek çok tat ve durum, yani kullanıcılar. Kimseye zararı yok, sadece bu durumlarla baş etmeyi öğreniyoruz (…) kendinizi bilgilendirdiğinizde, kendinizi eğittiğinizde, işi yürüttüğünüzde bunun o kadar da tuhaf olmadığını anlıyorsunuz veya basitçe kabul edip parçalara ayırıyorsunuz. senin hayatından” diye ısrar ediyor genç kadın.

Web kamerası modellerini işe alan ve kripto para birimleriyle çalışan, insan kaçakçılığıyla uğraşan bir çete düştü.

Ayrıca şunları anlatıyor: “Aşağılamalar gibi şeylerden bahsediyorum ya da ‘vay be, bir insan bunun olmasını neden istesin ki’ dediğiniz şeylerden bahsediyorum. Ve buna ihtiyacı olan insanlar var“.

Dört kadın Gesell Dairesi’nde ifade verdi ve suç örgütünün eline nasıl düştüklerini ayrıntılı olarak anlattı. Hakkında konuştular “kalvary” ve “kölelik”“.

Onları teslim etmekten “VIP müşteriler” Ta ki tüketiciler tarafından uzaktan kontrol edilen yapay penislerin kullanımına maruz bırakılana kadar. İçlerinden biri, kürtajı satmak için nasıl yayınlamaya zorlandığını anlattı “platformların altında“.

Yöntem

“Kurban olduğu iddia edilen kişiler, sosyal ağlarında yayınlanan yanıltıcı tekliflerin etkisiyle stüdyoyla temasa geçtiğinde, teklifin pekiştirilmesinden ve sözleşme imzalatılmasından en az üç kişi sorumluydu. savunmasız durumlarından yararlanarak“dedi araştırmacılar.

Buradan itibaren, her bir akışı görüntüleyen “monitörler” tarafından kontrol edilen ve yönetilen canlı yayınlar yoluyla sömürü başladı.

Aynı şekilde, kadınlar adına kullanıcılara yanıt vererek, “token” karşılığında kendilerine özel içerik yapma taahhüdünde bulundular, Daha sonra kripto para birimlerine dönüştürülen sanal para birimleri.

Web kamerası modellerini işe alan ve kripto para birimleriyle çalışan, insan kaçakçılığıyla uğraşan bir çete düştü.

Cadılar Bayramı, Noel, Sevgililer Günü gibi özel tarihler için çekim yapan ve sitelerde profillerini oluşturan fotoğrafçıları vardı. chaturbate.com, stripchat.com, cam.cam4.com, mdr.com, canlıjazmine Ve akışKurbanların bilmediği diğer şeyler arasında.

İletimleri tamamlamak için net bir görev dağılımı ve katı programlarla çalışıyorlardı. Soruşturmaya göre ve sanıkların ifadelerinde de kabul ettiği gibi, “modellerin kârının yüzde 50’sini, 40’ını stüdyoya ve 10’unu Arjantin’de modaliteyi kuran Kolombiyalı bir ajans olan Grupo Bedoya’ya” ayırdılar.

Platformlar parayı Grupo Bedoya’ya aktardı ve onlar da parayı, kuruluşun şirketlerinin, offshore hesaplarının ve sanal kripto para cüzdanlarının bulunduğu yurt dışındaki hesaplara aktardı.

Kurbanlara İçeriğin kendilerine ait olduğunu ve yalnızca yurtdışına gönderileceğini taahhüt ettiler.. Ağda yakalandıktan sonra yerine getirilmeyen bir şey. İçerikler, kadınların üremeden elde edilen kazancı bilmeden tekrarlanan sitelerde çoğaltıldı ve ayrıca örgütten ayrılmak istediklerinde onları şantaj yapmak için kullanıldı.

Üretilen materyalleri ailelerine göstermek, sosyal ağlarda viral hale getirmek ve hatta bu şekilde kullanmakla tehdit ettiler. Çocuklarının sahiplerini kaybettiler soruşturmaya göre.

“Üç çocuklu bekar bir anne olduğumu, annemle yaşadığımı biliyorlardı ve bana şunu söylediler: ‘Bak, nerede yaşadığını biliyoruz, annene söyleyeceğiz.’. Genellikle her birinin nerede yaşadığını bildiklerini ve orada ne yaptıklarını akrabalarına anlatacaklarını söylüyorlardı” dedi bir mağdur.

Hatta içlerinden biri, kendisini istismar edenlere kişisel bilgilerini açıklayan bir psikologla yapılan terapi seanslarına atıfta bulundu: “Aklım çöktü ve kendimi orada sıkışıp kalmış halde gördüm. Hakkımda her şeyi biliyorlardıBelgem, kimlerle yaşadığım, ailemle yaşadığım sorunlar, kız kardeşlerimin olduğunu biliyorlardı, tacize ilişkin hukuki bir dava vardı” dedi.

Ayrıca istifa etmeye çalıştığında tehditler aldığını da ifade etti: Kendisine şunu söylediler: Eğer ayrılırsa 11 yaşındaki kız kardeşlerini OnlyFans’ta ifşa edeceklerdi.

Kadınlar aynı zamanda kendilerine yönergeler uygulayan, güvenlerini kazanan, kadınların güçlendirilmesini, girişimciliği ve “kendi patronun ol“Onları istediklerini yapmaya ikna edecek araçlar olarak.

Ayrıca talepleri kişiliksizleştirmek için “algoritma” kavramının arkasına saklandılar: İçeriklerini görüntülemek veya “bilindirmek” ve daha fazla para almak için belirli gönderimleri gerektiren onlar değildi, sitelerin algoritmasıydı.

Eğitmenler, OnlyFans’ta veya cinsel içerikli sitelerde profilleri olan ve “gelişme örnekleri” olarak gösterilen kadınlardı.

Tutuklular

Soruşturma, savcı Ramiro González ve savcı yardımcısı Juliana Márquez liderliğindeki Federal Ceza ve Cezaevi Savcılığı 1 No’lu İnsan Ticareti Mağdurları Anneleri örgütünün yaptığı şikayet sayesinde başladı.

Ardından, savcılar Marcelo Colombo ve María Alejandra Mángano liderliğindeki İnsan Kaçakçılığı ve İstismar Savcılığı (Protex) müdahale etti.

Bu Çarşamba, Yargıç Sebastián Casanello 10 kişiyi “Ağırlaştırılmış cinsel istismar, yasa dışı birliktelik, rıza dışı kürtaj ve uyuşturucu bulundurma amacıyla insan ticareti“.

Liderler ve organizatörler olarak Javier Zlatkis, Manuel Frías ve Michael Rivas Grisales gözaltına alındı. Laura R., María Fernanda TP, Andry B., Macarena A., Edwin R., Luis Fernando SP ve Thifani B.’ye ek olarak.

16 baskında 3 milyon peso, 200 binden fazla dolar ve 16 bin euro ele geçirildi.

Kurbanlara tazminat ödenmesini düşünen Yargıç Casanello, Javier Zlatkis, Manuel Frías ve Michael Fernando Rivas Grisales’in tutuklanmasına karar verdi. milyar peso. Ve sanıkların geri kalanı için 20 ila 500 milyon peso arasında.

Ayrıca, Buenos Aires Şehri’ndeki 893 Bolívar Caddesi, 614 Mexico City ve 1271 San Juan Bulvarı’nda cinsel istismarın gerçekleştiği binalara da önleyici olarak el konulmasını emretti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir