Cinayete teşebbüsle suçlandılar

“Abril ve erkek arkadaşı müdahale etmeseydi beni kolaylıkla öldürebilirlerdi.” Corrientes’te bir bowling salonunda saldırıya uğrayan genç kadın Maia Benítez’in (19) sözleri, davanın kılık değiştireceğini öngördü. Olay şu ki, yılbaşı saldırısından dört gün sonra, kendisine şişe ve yumruklarla saldıran üç kadın, gözaltına alındılar suçlaması altında cinayete teşebbüs. Savcıya göre öldürme kastı vardı.

Yaşları 25 ile 32 arasında değişen kadınlar, mahkemeye gönüllü olarak çıktıktan sonra gözaltına alındı. Bu Cumartesi savcı Lucrecia Troia, Garanti Hakiminden onların önleyici gözaltı kararı vermesini isteyecek.

Saldırganların kimlikleri, başkent Corrientes’teki Costanera Sur bowling salonundaki vahşi saldırının videosunun internette yayılması ve insanların birkaç saat içinde isimlerini vermesi sayesinde tespit edilebildi. Üç kadın, bir avukatla birlikte mahkemeye çıkıp eylemi gerçekleştirdiklerini inkar ettikleri Cuma gününe kadar gizli kaldı.

Dosyaya eklenen videolar ve bazı ifadelerle birlikte savcı Troia, ilk baştaki hafif yaralanma suçlamasını bir kenara bırakarak, sanığı bir süreliğine parmaklıklar ardında bırakabilecek bir suçlamaya geçti.

Maia Benítez (19), Corrientes’teki bir bowling salonunda vahşice saldırıya uğradı.

Troia için grup öldürmeyi amaçladı Maia Benítez’in (19) başına iki şişe atılması sonucu. Alkollü içecek kapları yere düştü ve kurbanın boynunda, şahdamarından sadece üç santimetre uzakta bir kesik oluşmasına neden oldu.

Genç kadın, bowling salonundaki Patovicas tepki vermeden önce saldırganları durdurmak için müdahale eden arkadaşı Abril ve erkek arkadaşının kararlı müdahalesi sayesinde hayatını kurtarabildiğini ileri sürdü.

Corrientes’teki bowling salonundaki saldırının kurbanının hikayesi

Yerel bir kanala verdiği röportajda Maia, 1 Ocak sabahı erken saatlerde yaşananları anlattı. “Arkadaşlarımla aynı çevredeydim ve ne olduğunu bilmiyordum. Sonra bana bir arkadaşımızın arkamızdaki kızlarla dans etmeye başladığını ve bu durumun onları rahatsız ettiğini söylediler” diyerek bölümün yeniden canlandırılması başladı.

Benítez şöyle devam etti: “Kargaşayı gördüm ve geriye doğru yürüdüm. Kızlardan biri bana vurmaya geldiğinde arkamı döndüm ve arkadaşım Abril bana vurmasın diye onu yakaladı,” diye devam etti. Genç kadın güvence verdi kızları tanımadığını söyledi.

“Bana ilk vurmaya gelen kişi Melanie Celeste Villalba oldu. Sonra içeri giren Luana Lucero oldu ve beni dövüşmeye kışkırttı ama ben ona bakmaya devam ederken ağzıma vurdu. Orada onu kolundan yakaladım. o da aynısını yaptı. Beni bırakmasını istedim. O sırada Maru Isabela González de aramıza katıldı ve o da gözüme yumruk attı” dedi.

“Luana bir an uzaklaştı ve ben Maru’yla üstümde kaldım. İşte o zaman Melanie kafama şişeyle vurmaya çalıştı ama April’in erkek arkadaşı, yani arkadaşım onu ​​bastırdı” diye ekledi. Maia için arkadaşının ve erkek arkadaşının müdahalesi çok önemliydi çünkü “beni kolayca öldürebilirlerdi.”

Video

Maia Benítez, Yeni Yıl kutlamasında şişe patlatma saldırısının nasıl bir şey olduğunu anlattı.

“İlk şişeyi atan Melanie’ydi ama bana vurmadı. Sonra Luana tekrar devreye girdi ve ikinci şişeyi atan da o oldu, sanırım beni kesen de bu oldu.”

Saldırı bowling salonunun iç avlusunda meydana geldi ve kurban, elbiseleri kanla kaplı olarak binadan dışarı çıkarıldı. Bölgeyi koruyan polis ona yardım etti ve onu, doktorların onu yerleştirdiği Eğitim Hastanesine götürdü. altı dikiş Yarayı kapatmak için boynuna. Ayrıca Maia bir acı yaşadı. dökülme gizlemek ve çok büyük sağ gözde hematombir yumruk ürünü.

Bu cumartesi Garanti Hakimi Leandro Maciel’in huzurunda bir duruşma yapılacak. Orada savcı, soruşturma devam ederken üç kadının tutuklu kalmasını isteyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir