Chascomús’un üçlü suçunu araştıran savcının ana hipotezi “yirmi inek”

Chascomús katliamı, yılbaşından saatler önce tek şüpheli Francisco Reddy’nin (20) tutuklanmasıyla beklenmedik bir hal aldı. Ancak bu Cumartesi, Diego Reddy, María Eugenia Suárez ve Ignacio Reddy üçlü suçuyla suçlanan tek kişinin dahil olduğu davanın savcısının açığa çıkmasıyla yeni bir bölüm eklendi. Soruşturmayı yürüten kişi olayın ayrıntılarını anlattı. ana hipotez mobil hakkında. Her şey bunu gizlemek için olurdu düzensiz satış “yirmi inek”.

Savcı Jonatan Robert, ekonomik saikin ana hipotez olduğunu kabul ederek bunu söyledi. Adli yetkili, sanığın Babasının 20 hayvanını rızası olmadan sattı ve bu işlemden haberi olmadığı için suçun işlenmiş olabileceğini söyledi.

Francisco Reddy, babası Diego Reddy, ortağı ve 12 yaşındaki erkek kardeşinin, 2. Karayolundan birkaç kilometre uzaklıktaki Chascomús bölgesinde kurbanların bakıcı olarak yaşadığı alanda işlediği suç nedeniyle tutuklu kalmaya devam ediyor.

“Son saatlerde Francisco Reddy’nin cinayetlerin meydana gelmesinden bir gün önce prensipte babasının mülkiyetinde olan yirmi ineği sattığını ve bu satışın prensipte siyah renkte yapılırdı” dedi savcı, bir radyo röportajında. Del Plata.

Bu anlamda da “Olay günü kullanılan kamyonet olan beyaz Chevrolet S10 çift kabinli kamyon, aynı gün, olaydan saatler önce satın alındı” dedi. Araç, Francisco Reddy’nin kullandığı özel arabayla (Suzuki Fun) değiştirildi. beş inek daha teslim etme sözüo kamyonun satıcısı kim olursa olsun.”

Diego Reddy, ortağı ve en küçük oğlu Chascomús’ta öldürüldü.

Ayrıca Robert, soruşturmaya göre “Bu kamyonun satın alınması için müzakerelerin 8-10 Aralık tarihleri ​​arasında başlayacağını” bildirdi. Francisco Reddy’nin yaptığı ilk teklif, yaygın olarak söylendiği gibi, el ele vererek kamyonu değiştirmek oluyor. on beş inek için el konuldu ama bu ineklerin hepsi Francisco Reddy’nin malı değildi. bütün bu inekler babasına aitti ve aile bağlamına” diyerek ayrıntılara devam etti.

Savcıyı meşgul eden görevlerden biri de kıtlığı tespit etmek için inekleri saymaktır. “Her gün sayılmıyorlar ama 10-15 günde bir sayılıyorlar. Şimdi zamanda geriye gidip Diego Reddy’nin kendisine sattığı bu büyükbaş hayvanların bulunduğu tarlada sahip olduğu hayvan stokunun miktarını tespit ediyorum. oğlum çünkü Bu cinayet belki de ortaya çıkmaması için gerçekleşmiş olabilir.“Savcıyı uyardı.

Şu ana kadar toplayabildiği bilgilere göre, Francisco’nun babası “prensipte, oğlunun izni olmadan ve tabii ki siyahlar tarafından gerçekleştirilen bu mülk satışından haberdar olmayacaktı.”

“Günler geçtikçe, soruşturma devam ederken, bu beni şaşırtmaz. bu ekonomik güdü daha da güçlenebilir“Robert sözlerini tamamladı.

Francisco Reddy’yi Chascomús’taki üçlü suçtan dolayı hangi suçlarla suçluyorlar?

Francisco kendisini şu suçlarla suçlayan savcı huzurunda ifade vermeyi reddetti: “İhanet nedeniyle ağırlaştırılmış cinayet” kadınlarla ilgili, “Cinayet tahvil nedeniyle ağırlaştı” babasının durumunda ve “basit cinayet” kardeşinin suçundan dolayı.

Bu arada, gözaltına alınan polis memurunun beyaz Chevrolet S10 kamyonunda ele geçirilen karabinanın olayda kullanılan silah olup olmadığının belirlenmesi için balistik test sonuçları bekleniyor.

Savcının ifadelerine göre sinyale TNHem kadında hem de çocukta 22 kalibreye uygun delikler bulunurken, Diego Reddy’nin vücuduna gelen iki darbeden birinde yine o kalibreden gelmiş olabilecek mermi parçası çıkarıldı.

Soruşturmanın başlangıcında yalnızca Suárez ve Ignacio’nun cesetleri bulunduğunda, Diego Reddy baş şüpheli olarak seçilmişti. Kayıp olduğu için bulunması için çalışma başlatıldı. Sonunda onu ölü buldular.

Video

Chascomús’ta babasını, ortağını ve erkek kardeşini öldürdü. Davada savcının sözü.

Üçlü suç, 29 Aralık’ta “Los Pinos” çiftliğinde işlendi. Polis olay yerine geldiğinde, Suarez’in cesedini mutfakta buldu, oğlu ise barakada kurşunla ağır yaralanmıştı. 12 yaşındaki çocuk, acilen San Vicente de Paul hastanesine kaldırılarak ameliyat edildi, ancak aldığı kurşun yaraları nedeniyle sonunda hayatını kaybetti.

Binanın yakınındaki bir kamera, Francisco Reddy’nin mekana girip çıktığı anı kaydetti. Savcı Robert’ın C5N’ye açıkladığı gibi, “kamera saat 17:31’de Route 2’ye doğru giden Chevrolet S10 kamyonunu alıyor; 17:59’da kamera kamyonun sahaya girip sahaya doğru gittiğini kaydediyor ve 7:43’te tekrar alıyor. öğleden sonra kamyonun 2. Güzergah’a doğru tekrar çıktığı ve bir daha girmediği zamandır.”

Savcı, “O öğleden sonra kırsaldaki tesiste çalışan ve saat 18.30 civarında silah sesine benzer bir ses duymuş gibi görünen iki çalışan var” diye hatırladı.

Daha sonra, aile grubunun cep telefonlarının hareketlerinin “Francisco Reddy’nin telefonunun Chascomús’un 139. kilometresindeki, yani sahanın hemen yakınındaki antende etkinleştiğini” ortaya çıkardığını ekledi.

Öte yandan savcı, Reddy’lerin bir akrabasının şu beyanda bulunduğunu belirtti:sanığa karabina ödünç vermişti “Ava çıkmak için” buna ihtiyacı vardı ve bu da “sonuçta önceden planlanmış olabilir”.

Télam’dan gelen bilgilerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir