Chaki Chan’ın çetesinden bir kaçağı arıyorlardı ve iki buçuk ton esrar buldular

Soruşturma kapsamında Formosa’nın Clorinda kentinde bu çarşamba günü 2 buçuk ton esrar ele geçirildi. kendini uyuşturucu satmaya adamış bir çete Buenos Aires eyaletinin La Matanza bölgesinde, Chaki Chan lakaplı tutuklanan bir uyuşturucu kaçakçısı tarafından yönetiliyor.

Prosedür, Morón 2. Federal Mahkemesi tarafından emredildi ve Buenos Aires Polisi personeli tarafından, Formosa Polisi’nin işbirliğiyle, Clorinda şehrinde bulunan bir depoda gerçekleştirildi.

Bu dosya çerçevesinde; Hakkında dava açılıyor ve önleyici gözaltında tutuluyor örgütün lideri olduğu iddia edilen kişi Nicolás Nahuel Guimil, namı diğer Chaki Chanve aralarında Laferrere kulübünün eski başkan yardımcısı Esteban Quiñones’in de bulunduğu 14 kişi daha.

Müfettişler, esrar sevkiyatının bulunduğu depoya ulaştı. Kaçaklardan birinin izini takip ettiler Araştırmacılar tarafından César Ezequiel Machado olarak tanımlanan çetenin üyesi.

Chaki Chan ile ilgili olarak, bu yılın Ağustos ayının başında federal yargıç Alicia Vence, “narkotik pazarlamaya adanmış bir grup insanı organize etmek ve finanse etmek” suçundan kovuşturmaya önleyici tutuklama emri verdi ve 22 milyon kişiye ambargo koydu. peso.

Guimil’in tutuklanması, 3 Temmuz’da Arjantin Federal Polisi Tehlikeli İlaçlar Müfettişliği’nden (PFA) dedektifler tarafından 1000 Caddesi üzerinde, Buenos Aires’in Ciudad Evita kasabasının Villegas semtindeki 100 numaralı evin önünde gerçekleştirildi. banliyölerin batı bölgesi.

Mart, Mayıs ve Haziran aylarında yine PFA Tehlikeli İlaçlar Denetleme Başkanlığı’nın öncülüğünde gerçekleştirilen farklı prosedürlerde, 20’den fazla ilaç toplama, parçalama ve satış noktasının mahkeme kararıyla kesintiye uğratılması mümkün olmuştur. müfettişlere göre, kaçak kalmasına rağmen Chaki Chan tarafından yönetiliyorlardı.

Télam’dan gelen bilgilerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir