Bütün ailesini tutukladılar

Vücut parçalanmış ve kömürleşmiş Ağustos ayında kaybolduğu bildirilen Ariel Alberto Vera, bu Cuma günü Buenos Aires’in Pilar semtindeki evinin arka tarafındaki kör kuyuda bulundu. Yoğun araştırma ve keşiften sonra, Cinayetin eşi ve iki çocuğu tutuklandı Adli ve polis kaynaklarına göre ölümcül kurbanın sayısı.

Gerçeği açıklığa kavuşturmak için, Anahtar, öldürülen adamın banka kartının hareketlerindeydi69 yaşındaydı. Pilar Alt Dairesi Soruşturma Heyeti (Alt DDI) dedektifleri, bankalardan film kayıtlarını aldıktan sonra parayı çeken kişinin çocuklarından biri olduğunu doğruladı.

28 Ağustos’ta Vera’nın erkek kardeşi, adamın ortadan kaybolduğunu bildirmek için Presidente Derqui kasabasındaki Monterrey Müfrezesine geldi. Yeğenlerinden biri o sırada yetkililere, eşiyle tartıştığını ve ardından evi terk ettiğini, ardından kendisiyle bir daha iletişime geçmediklerini söyledi.

Olay yerinin araştırılması için davanın başlamasının ardından soruşturma Sub DDI Pilar’a devredildi. Vera’nın akrabalarından farklı ifadeler alındıktan sonra, adamın emekli maaşını toplamak için kullandığı banka kartını yanında götürdüğü belirlendi.

Bu nedenle dedektifler, aranan şahsın bulunması için kuruluşların banka işlemlerini ve güvenlik kameralarını istedi.

Film sekanslarını aldıktan sonra araştırmacılar şunu belirledi: ATM’lerden para çeken Vera değil, çocuklarından biri oldudanıştığı kaynaklara bildirdi Telam.

Edinilen bilgiler doğrultusunda bu Cuma günü Vera’nın ailesinin Bolivar Caddesi 1000 Presidente Derqui adresindeki evine, DDI San Isidro’ya bağlı Köpekler Şubesi Kişi Arama Bürosu personelinin de katıldığı acil baskın düzenlendi. Lomas de Zamora Bilimsel Polisi, Sivil Savunma, İtfaiyeciler ve Pilar Belediye Operasyon Merkezi (COM).

Tırmıktan sonra köpekler mülkün dibini işaretlediler ve sonunda kör kuyuya ulaştılar. Kömürleşmiş bir kafatası ve omurga kalıntısı buldular Her şey onların Vera’ya ait olduğunu gösteriyor, ancak bu DNA testi sonuçlarıyla doğrulanacak.

Keşif sonucunda Pilar’ın merkezi olmayan İşlevsel Talimat Birimi (UFI) 2’den sorumlu savcı Andrés Quintana olaya müdahale etti ve kurbanın karısı Mónica Mariela Quispe (43) ile Alex Exequiel’in tutuklanmasını emretti (21). ) ve adamın oğlu Jonathan Ariel Vera’nın (25) kayıp olduğu bildirildi.

Komşulardan alınan bir dizi ifadeye dayanılarak aile arasında sık sık tartışmaların yaşandığı tespit edildi.

Bu anlamda araştırmacıların kullandığı temel hipotez, kavga bağlamında, Adam, yakınları tarafından bıçaklandı ve daha sonra cesedi parçalara ayırıp, kalıntıları azar azar yaktı.Muhbirler ekledi.

Üç şüpheli de yarın savcı Quintana tarafından “bağlantıyla ağırlaştırılmış cinayet” suçunun ortak yazarları olarak soruşturulacak.

Télam’dan gelen bilgilerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir