Bundan sonra Büyükşehir Belediyesi nasıl hareket edecek?

Gözcüler, motosikletler ve mahkumların kaçışları karşılaşılması gereken temel sorunlardan bazılarıdır. Diego Kravetz, Buenos Aires Güvenlik Bakanı ve Şehir Polisinin -geçici olarak- yeni başkanı. Hükümetin yeni başkanı Jorge Macri bunu Salı günü Güvenlik Bakanı Waldo Wolff ile birlikte resmen sundu.

Kravetz bir avukat ve 7 Aralık’a kadar Néstor Grindetti’nin yerine Lanús’un geçici belediye başkanıydı. Daha önce o belediyenin Genelkurmay Başkanı ve Güvenlik Sekreteri görevlerinde bulunmuştu. 2003 ve 2011 yılları arasında Buenos Aires’te yasa koyucu olarak görev yaptı. Diyalog halinde ZurnaYetkili, Şehirdeki Polis ve Güvenlik biriminin başındaki yönetimine vermek isteyeceği damgayı bekliyordu.

Bugün yeni yetkililerin temel endişesi grev gözcüleridir. Ve bunun için ulusal hükümetle ve Patricia Bullrich liderliğindeki portföyle, sokaklardaki çatışmanın hızlı ve etkili bir şekilde çözülmesi konusunda anlaşmaya varmaları gerektiğini biliyorlar. Şimdilik Kravetz’in kurtardığı şey şu ki Şehir Polisinin çok daha operasyonel işlevi.

“Bize baktığınızda daha az yakınlaşmaya yönelen ve daha operasyonel bir polis gücü göreceksiniz. Bu ne anlama geliyor? Daha az polis memurunun birer birer yürüdüğünü göreceksiniz ve göreceksiniz ki daha fazla grup birlikte çalışıyor, araba kimlik tespiti vb. Önleme konusunda çok daha fazla ama çok daha işlevsel,” diye temin ediyor.

Kravetz, “sokakta daha fazla polis” olmasını hedeflediklerini ve Savcılıkla birlikte üzerinde çalışılması gereken konular olduğunu savunuyor.

Mahkumların kaçışı ve derhal nakledilme ihtiyacı

Bu yeni yönetimin ana odak noktalarından biri aciliyet olacaktır. Gözaltına alınanların polis karakollarından nakledilmesi Buenos Aires Şehri’nden Federal Cezaevi Servisi’ne. Son aylarda mahkumlar, Buenos Aires polis karakollarındaki gardiyanlardan ve zindanlardan, aşırı kalabalık oldukları ve mahkumların gözetimi için uygun güvenlik önlemlerinin bulunmadığı defalarca kaçtılar.

Video

Buenos Aires Hükümeti başkanı, Gabriel Berard’ın Buenos Aires Şehri Güvenlik Bakan Yardımcısı tarafından görevden alınmasını resmileştirdi. Kendisine komiser Oscar Passi eşlik edecek.

“Önceki Ulusal Hükümet tarafından engellendi, bizi esir almak istemediğini. Bugün tutukluların bakımıyla ilgilenen çok sayıda polis personelimiz var. Bunu Patricia (Bullrich) ile hızlı bir şekilde çözmeye çalışmak istiyoruz. Federal Cezaevi Hizmetine gitmek onlara kalmış“diyor Kravetz.

Kravetz ayrıca Şehir Polisinin mahkumlarla ilgilenmeye “alışkın” olmadığını açıkladı. “Uzun yıllardır tutuklularla birlikte karakollarda bulunan Buenos Aires polisinin aksine. Onların onları götürme konusunda farklı bir gelenekleri ve eğitimleri var. Bu burada hiç olmadı” dedi.

Motojetler kalıcı bir sorun

Sokaklarda motosiklet ve silah kullanılarak yapılan hızlı soygun tehlikesi yeni değil ve Buenos Aires’in tüm mahallelerinde bu durum yaşanıyor. Hiç kimse şiddete karşı güvende değildir. Aslında Recoleta son zamanlarda en çok etkilenenlerden biri.

Macri, Wolff ve Kravetz, Salı günü Chacarita İzleme Merkezi’nde. Fotoğraf Marcelo Carroll

“Beş silahlı motorlu polis gücü var, biz de silahlı Özellikle motorlu bir gövdeye sahip bir Müfettişlik. Bizim düşüncemiz özellikle iki grubu artırmaktır.” dedi Kravetz bu konuda.

Emniyet Bakanı bu ekiplerle ilgili şu bilgileri veriyor: “Biri motorlu grup, diğeri ise DIR adında dinamik operasyonları çok hızlı gerçekleştirebilen bir grup. bir polis arabası ve ona eşlik eden iki motosiklet“.

Bu grupların amacı kısa sürede işletme kapasitesini artırmaktır. Kravetz, tüm bunların amacının “bir Motojetlere karşı daha güçlü mücadele” ve ayrıca “düzene doğru gidin.”

“Bugün, giyinen, evsiz kalan ve sonunda suçlu olan birçok insanla karşı karşıyayız. Ve aynı nitelikte çok sayıda suç işleniyor” diyor.

Bronz hırsızları ve metal şirketleri

Bu sorun şehrin en karmaşık sorunlarından biridir. Aynen anlattığı gibi Zurna Son notlarda Constitución, mahalledeki bronz nesnelerin sürekli çalınmasına neden olan birçok metal şirketini yoğunlaştırıyor. Son zamanlarda şikayetler Balvanera, Recoleta ve Villa Urquiza’ya ulaştı.

Bu bağlamda Kravetz, daha önce Buenos Aires Güvenlik Bakanı’nın yürüttüğü yönetime dikkat çekti: Gustavo CoriaBakan Wolff’un izlemeyi planladığı yolun bu olduğunu vurguluyor.

Yetkililer, çalıntı eşya satmalarını önlemek amacıyla kentte faaliyet gösteren metal dükkanlarını denetleyecek.Yetkililer, çalıntı eşya satmalarını önlemek amacıyla kentte faaliyet gösteren metal dükkanlarını denetleyecek.

“Denetim kuruluşumuzla Başkent’teki metal fabrikalarını denetleyeceğiz. Aslında Gustavo Coria’nın yönetimi sırasında 14 metal fabrikası kapatılabilirdi. Metalin nerede olduğunu öğrenmek için doğrudan oraya gideceğiz. redüktörden alındı” diye açıkladı.

Bu, Buenos Aires Yasama Meclisi tarafından alınan ve Kabahatler Kanunu’nda yasa dışı metal elde eden işletmelerin ciddi para cezalarına tabi olmasını sağlayacak bir değişikliği onaylayan tedbirle uyumludur. neredeyse 1.500.000 peso.

Bu değişiklik, kentsel katı atıkların (KKA) yönetimi ile ilgili faaliyetin ilgili yetki ve yetki olmadan tesislerin kapatılması veya devre dışı bırakılması.

Kravetz, “Metalleri alan suçluyu takip etmek yerine, baştan itibaren doğrudan gelirden yararlanacak kişiye gideceğiz” diye ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir