Buenos Aires’ten gelen yönetmelik silahı ve “polis katili” mermileriyle ülkeye girmek istediler

“Ben Uber’im, çifti arka tarafa alıyorum.” Paraguay sınırında ülkeye girmek isteyen aracın sürücüsünün ifadesi, şüphe uyandırdı hiçbir şey istemeyen gümrük kontrolüne.

Direksiyonun arkasındaki adamın kendiliğindenliği ve genellikle uzun mesafeler için kullanılmayan, hatta bir ülkeden diğerine gitmek için kullanılmayan hizmet, jandarmaların söz konusu araca odaklanmasını sağladı. Ve yanılmış değillerdi.

“Uber” hizmetini kiralayanların sabıka kaydı olduğu ve yanlarında getirdikleri iddia edildi “Buenos Aires Eyaleti Polisi” yazan bir tabanca. Ayrıca mermilere “polis katili” adı veriliyor: Kurşun geçirmez yelekleri delebilecek teflon kılıflar.

Resmi kaynaklar, Arjantin plakalı bir aracın sınır kapısına gelmesi üzerine Gümrükler Genel Müdürlüğü görevlilerinin uluslararası trafik kontrolleri yaptığını doğruladı. Loyola’lı Aziz Ignatius. Clorinda’yı Paraguay’daki José Falcón’a bağlayan bir adım.

Paraguay’dan gelen araçta üç Arjantinli seyahat ediyordu. ülkeye dönüş.

Sürücünün yersiz sözleri, yolcuların gösterdiği tedirginliğe bir de eklenince, gümrük görevlilerinin aracı iyice incelemesine neden oldu.

İlk gerginlik, kontrollerden birinin yolculardan birinden, yanında bulunan ve büyük bir gündeme benzeyen bir nesneyi kendisine göstermesini istemesiyle ortaya çıktı. Yolcu çok kaba bir şekilde “Bunlar kişisel eşyalar, sana hiçbir şey göstermeyeceğim” diye yanıt verdi.

Jandarmanın biraz daha sert ikinci talebinin ardından yolcu, sözde gündemin veya tuvalet çantasının ne olduğunu göstermeyi kabul etti. içeride vardı ateşli silah Bersa marka, 9 mm kalibreli, Industria Arjantin’den.

Ancak silahı aldıklarında büyük bir sürpriz yaşadılar: Üzerinde “Buenos Aires Eyaleti Polisi” yazısı vardı. Evet, bu bir düzenleyici silah Buenos Aires’ten.

Ayrıca altı adet 9 mm kalibreli mermi taşıyordu. Teflon kaplı. Ancak geçmeye çalışan kişiler, tabanca ve mermilerin ötesinde, Arjantin yasalarının yasakladığı bir unsur olan 25 mermi kapasiteli şarjör taşıyordu.

Alışılmadık sekans, sözde gündemi taşıyan kişinin şu cümlesiyle tamamlandı: “Yakma beni, polis değilim. Her ihtimale karşı alıyorum,” dedi neredeyse çaresiz bir ses tonuyla.

Eşyalarına el konulan araçta bulunan 3 kişinin sabıka kaydının olduğu belirlendi. Hatta onlardan biri vardı uyuşturucu kaçakçılığından mahkumiyet kararı.

Resmi kaynaklar, bulunan silahın soygun olayına karıştı Villa Gesell 6 Nolu Savcılığı tarafından soruşturuluyor.

Çok sayıda usulsüzlük göz önüne alındığında, gümrük görevlileri silah ve cephaneye el koydu ve araçta bulunan üç kişiyi gözaltına aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir