Buenos Aires’te bir çiftliğe düzenlenen saldırıda baba ve oğul öldürüldü

Kırsal bölgedeki bir çiftliğe sabah erken saatlerde saldırı Kireçoyunu Zaratetrajediyle sonuçlandı: Bir adam ve oğlu vurularak öldürüldü.

Kurbanların kimlikleri T.Eodoro Miguel Martínez (59) ve Juan Antonio Martínez (29).

Her şey saat 2.30 civarında, suçluların Buenos Aires eyaletinin kuzeyindeki Irene semtindeki kompleksi oluşturan dört evi soymak amacıyla Prosavic kümes hayvanı şirketinin mülküne girdi.

Buna göre TelamSaldırganlar evlerden birine girdiler ve Juan Antonio Martínez’i rehin aldılar, bu yüzden babası gitti. 22 kalibrelik karabinayla saldırıya direndi.

Bu koşullar altında, en büyük Martínez ile suçlular arasında baba ve oğlunun ağır yaralandığı bir çatışma başladı.

Teodoro Martínez’in karısı 911’i arayıp polis yardımı ve ambulans talep etmeyi başardı, ancak olay yerine vardıklarında doktorlar baba ve oğlunun öldüğünü tespit etti.

Bu arada, saldırganların tüfek dipçiğiyle kafasına vurduğu kompleksin üçüncü sakinine de yardım edildi.

Kaynaklara göre, Hırsızlar, 300 bin peso, cüzdan ve 22 kalibre karabinayı çalarak kaçtı saldırıya direnen adam tarafından kullanılmıştı.

Güvenlik Bakanı Juan Manuel Iglesias ile birlikte olay yerine yaklaşan Belediye Başkanı Jorge Matzkin, “911’e çağrının 2.33’te geldiğini” belirterek, bunun “soygun sırasında çifte cinayet” olduğunu doğruladı.

Zárate Departman Soruşturma Heyeti (DDI) ve yargı bölgesinin İşlevsel Talimat Birimi (UFI) 7, olay yerine Bilimsel Polisin müdahalesini emreden savcı Alberto Gutiérres liderliğindeki davaya müdahale etti.

Araştırmacılar dikkat çekti Telam Suçlulardan birinin vurulma sonucu yaralanmış olabileceği şüphesi nedeniyle, kurşunla yaralanan bir adamın hastaneye kabul edilebilmesi için bölgedeki sağlık merkezlerinden bilgi istendiği belirtildi.

Inés Casse başkanlığındaki Zárate belediyesi Vatandaş Güvenlik Sekreterliği Mağdur Bakım Departmanı ise bu sabaha kadar ölen erkeklerin yakınlarına yardım ediyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir