Buenos Aires’in merkezinde bir intiharı önleyen şehir polis memurunun hızlı eylemi

İntihara kalkışan 27 yaşındaki adam polis tarafından kurtarıldı Buenos Aires şehir merkezinin kalbindeki bir otoyoldan fırlatılıyor. Olay, Cumartesi günü sabaha karşı 01.00 sıralarında, 25 de Mayo ve 9 de Julio Sur karayollarının kesiştiği yerde, genç adamın uçurumun kenarında oturduğu yerde meydana geldi.

911’e yapılan bir çağrı durum hakkında uyarıda bulundu ve acil durum protokolünü etkinleştirdi. Olay yerine gelen Şehir Polisi Müfrezeler ve Karayolları Şube Müdürlüğü ekipleri, İtfaiye ekipleri ve SAME ile birlikte adamı tam atlamaya hazırlandığı anda kurtarmayı başardı.

Genç adam iyi durumdayken Argerich Hastanesi’ne nakledildi, burada kendisine “intihar girişimi” teşhisi konuldu ve gerekli tıbbi ve psikolojik bakım sağlandı. Genç adamı motive eden nedenler ortaya çıkmadı. kendini riske atmak.

Bakanın mesajına polis eylemlerinin videosu da eşlik etti. Burada genç adama eşlik eden memurlardan birinin onu kolundan tutup onu nasıl tuttuğunu görüyorsunuz. Hemen başka bir AYNI memur ve personel onu belinden tutup emniyete almak için yaklaşır. Daha sonra tekrar otoyola koydular.

Buenos Aires Şehri Güvenlik Bakanı Waldo Wolff, intihara teşebbüs eden adamın kurtarılmasına müdahale eden Şehir Polisi memurlarına takdirini ifade etti.

Wolff, X hesabı aracılığıyla şunu yazdı: “Bir vatandaşın Au’dan atlamasını engelleyen Şehir Polisi memurlarının çalışmalarını vurgulamak istiyorum. 25 Mayıs ve 9 Temmuz bu sabah. Şehir dinlenirken polis bizimle ilgileniyor. Görevlilere cesaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. ve eylemdeki hız,” diye bitirdi.

Yardım istemek için: İntihar Yardım Merkezi: Riskli bir durumda bizzat veya başkası adına en yakın sağlık merkezine gidin veya aşağıdaki numaraları arayın: 135 (ücretsiz) / (011) 5275-1135 / (0800) 345-1435 ülkenin her yerinden.

Siz, bir aile üyeniz veya yakın arkadaşınız derin bir duygusal kriz yaşıyorsanız, intihar hakkında düşünceleriniz varsa veya kendinize veya başkalarına zarar vermekten korkuyorsanız, Şehirde veya Buenos Aires’te ruh sağlığı hizmetleri sunan aşağıdaki hastanelerden birine gidin (buraya tıklayın) )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir