“Biriktirdiğin dolarları bana ver”

A 61 yaşındaki ev sahibi başının arkasından vurularak öldürüldü şehrine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Gran Malagueño olarak bilinen bölgedeki bir çiftliğe düzenlenen saldırıda Kordova. Ayrıca evde bulunan eşini de bağladılar. Polise göre suçlular dört ve yoğun bir şekilde aranıyorlarSadece yüz bin peso ve bir karabina aldılar.

Şiddetli cinayet bu Pazartesi günü saat 13:00 ile 14:00 arasında “La Lagunilla” çiftliğinde meydana geldi; burada silahlı suçlular kapıdan atladı, tarlayı geçti ve çiftliğin ana kısmından uzakta, bekçinin evine girdi. . Başlangıçta bunun soygun amaçlı olduğuna inanılıyor.

Polis kaynakları ev sahibinin olduğunu doğruladı Julio Prudencio “Lito” ToranzoBölgede iyi tanınan bir kişi, başının arkasından vurularak idam edildi.

Yerel polis saldırıda bu kadar şiddetli olmasının nedenini anlayamıyor. Soydukları yer uzaktı ve bölgede sadece Toranzo ile 62 yaşındaki karısı vardı.

Dul kadının ifadesine göre saldırganlar, soygunun başlangıcından itibaren hareket ediyorlardı. çok şiddetli bir şekildeve dolar talep ederken çifti öldürmekle tehdit etti. “Biriktirdiğin dolarları bana ver” kurbana vururken tekrarladılar.

Kurbanın üvey oğlu Daniel, “Kardeşim atlar için talaş aramaya gitmişti, bu yüzden ailem çiftlikte yalnızdı” dedi.

Cadena 3’teki diyalogda adam, üvey babasının başına gelenlerden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. “Bunu neden yaptıklarını anlamıyorum. Ömür boyu taşralı bir adamdı. Ona kızan kimseleri yoktu. İkisinin elini ayağını bağlayıp Lito’yu sırtından vurdular. Bu anlaşılır bir şey değil. .. Bağlandım, onlara ne yapacaktım?” diye sordu Daniel kendi kendine. Ve şunu ekledi: “Annem bunu görmeyi başardıve motosikletlerle hareket ettiler, kırmızı bir dönem” diye onayladı.

Kadın polise ağzını tıkadıklarını, bir sandalyeye bağladıklarını ve hiçbir şey görmemesi için başına bir çarşaf örttüklerini söyledi. ama birkaç dakika süren hakaret ve şiddetten sonra, diğer odada “silah sesi duydu”.

Suçun işlendiği çiftlik yaklaşık iki bin hektarlık bir alandan oluşuyor. Gözlerden uzak bir yerdir ve kırsal toprak yollardan ulaşılabilir. Soydukları yere ulaşmak için uzun bir yol katetmeniz gerekir.Suçluların bölgeyi bildiği tahmin ediliyor.

Aslında kadının komşusunu bulmak ve 911’i arayıp polise bilgi vermek için bir buçuk mil yürümek zorunda kaldı.

“Görünüşe göre (suçlular) Aslında yanlış olan bazı bilgilere sahiplerdi.. Cadena 3’e konuşan bir araştırmacı kaynak, “Bu çift ev sahibinin evde kayda değer bir parası yoktu ve son zamanlarda büyük meblağlar taşımamışlardı, bunun yerine ev sahibi olarak maaşlarıyla geçiniyorlardı” dedi.

Suçun soruşturulmasından Villa Carlos Paz’dan Savcı Ricardo Mazzuchi sorumluydu. Bu sırada polis dört şüpheliyi arama çalışmalarını yoğunlaştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir