Bir tartışmada annesini savundu ve 15. yaş günü partisine günler kala amcası onu bıçaklayarak öldürdü.

Bağımlılık sorunları olan bir adam 14 yaşındaki yeğenini bıçaklayarak öldürdü Merlo ilçesinde bir evde yaşanan şiddetli tartışma sırasında gencin annesi ve evde bulunan bir arkadaşı da ağır yaralandı. Katil, intihar etmek için tren raylarına atlamaya çalışırken yakalanıp gözaltına alındı.

Kurbanın ailesi şu şekilde tanımlandı: Florencia Jazmín Santí (14)15 yaşına girmesine bir ay kalmıştı ve bu yüzden casaquinta’da yapılması planlanan partiye hazırlanmanın tam ortasındaydı.

Suç, Salı gecesi Parque San Martín kasabasının Pericón mahallesindeki 413 Dillon Caddesi, 12 de Febrero köşesinde, görgü tanıklarına göre uyuşturucu bağımlısı olan ve sokakta bulunan bir adamın parasız kalması sonucu meydana geldi. kız kardeşinin evine girdi ve bir olayın ortasında aile kavgası ile bağlantılı iki cep telefonunun çalınmasıgöğsünden, kollarından ve sağ bacağından yedi bıçak yarasıyla saldırdı.

Ayrıca ölen 14 yaşındaki yeğenini, biri boynundan olmak üzere beş kez bıçakladı ve 13 yaşındaki arkadaşı da dört kez bıçaklanarak bıçaklandı. durumu ağır hastaneye kaldırıldı.

Florencia saldırıya uğradığında annesini savunmaya giderdi.

Daha sonra kimliği belirlenen adam Mauro Matías Caballero (33)beyaz saplı kasap tipi bir bıçakla kaçtı, bu yüzden onu yakalamak için ajanlar görevlendirildi.

Müfettişler, iki cep telefonunun çalınmasıyla bağlantılı olduğu anlaşılan kavganın ilk olarak Caballero ile kız kardeşi arasında başladığını, durumun gerginleşmesi üzerine yeğeni ve arkadaşının müdahale ettiğini, adamın da onu da yanına aldığını ifade etti. vurup bıçakladı.

Jazmín’in karısı ve arkadaşı yaralı olarak pencereden kaçmayı başardı ve çığlık atan komşulara yardım edin.

Olay yerine gelen polis, 14 yaşındaki gencin öldüğünü belirledi. Daha sonra iki yaralının Merlo’daki Eva Perón ve Malvinas Arjantin hastanelerine nakledilmesini talep etti.

O sırada Merlo şehir merkezindeki Procrear mahallesindeki evlerin yakınındaki bir alanda başlayan ve farklı meydanlara ve istasyonlara yayılan Caballero’yu aramak için bir polis operasyonu gerçekleştirildi. Sonunda sanık Ramos Mejía tren istasyonunda bulundu. Kendini rayların üzerine atmaya çalıştığında canını almak niyetiyle.

Caballero’yu arama çalışmalarına Devriye Komutanlığı, Morón Daire Başkanlığı Soruşturma Müdürlüğü, Merlo Daire Karargahı ve Arjantin Federal Polisi ekipleri çalıştı. Caballero’nun kimliği belirlendiği tren istasyonlarındaki güvenlik kameralarından görüntüler elde edildi. Once’ın başına doğru giden bir dizilişe binerken.

Tutuklunun elinde bulunan polis, saldırıya uğrayan gençlere ait iki cep telefonuna el koydu.

“O evin küçük prensesiydi”: Merlo’da Florencia Jazmín’in işlediği suçtan duyulan üzüntü

Bu Çarşamba, öldürülen kızın kardeşi Diego kanala şunları söyledi: A24 Katilin deliliğinin derecesini anlayamadığı için hâlâ şokta olan Jazmín, Gelecek ay 15 yaşına girecekti ve partisine hazırlanıyordu.

“Yasemin o evin küçük prensesiydi. 15 yılı yaklaşıyordu ve davetli listesini hazırlıyorduk. 10 Şubat’ta onun için tüm hazırlıkları yapıyorduk. Kurbanın en büyük oğlu Diego, “Her şey çılgıncaydı ve o artık burada değil” diye ekledi.

“Annem de evin prensesi ve şans eseri o da kurtuldu, kız kardeşimin arkadaşı da. Yemek odasının penceresinden kaçıp komşulardan yardım istediler, onlar da onları hastaneye götürdüler. Benim için her şey planlıydı. amcam tarafından çünkü Uyuşturucu almak için paraya ihtiyacım vardı“ekledi.

“Şimdi sadece annemin ve kızın iyileşmesini umuyoruz ve sonra ona kızının artık burada olmadığını söylemeliyiz. Ayrıca arkadaşına ve kızına da söylemeliyiz. bu çok zor olacak” diye yakındı genç adam.

Son olarak amcasını kastederek şunu ekledi: “Kendini tren raylarına atması gerekirdi. Başka hiçbir şeyi hak etmedi çünkü duruşmada ona 20 yıldan fazla süre vermezler. Her şeyi planlamıştı ve öldürdü.” bir bağlamın ortasında.” cinsiyet şiddetinin”.

Cinayet ve ciddi yaralanma davası, önümüzdeki birkaç saat içinde tutukluyu soruşturmayı planlayan Morón Savcılığı Soruşturma Birimi 8’den savcı Adriana Suárez Corripio tarafından ele alındı.

Savcı, bugün öğleden sonra saldırıların gerçekleştiği evde hazırlanan bilirkişi raporlarının ve gencin cesedine yapılacak otopsi sonucunun ön verilerini bekliyordu.

Bu arada hayatta kalan her iki kişinin yakınları da sağlık durumlarıyla ilgili tıbbi rapor almak için hastanelerde bekliyordu.

Télam’dan gelen bilgilerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir