Bir polis memurunu öldürdüler, bir hemşireyi ağır yaraladılar

Rosario Eyalet Hastanesi’nden bir polis memuru ve bir çalışan, bu Pazartesi gecesi, hastaneye kaldırılan bir mahkumu aramakta olan iki kişinin silahlı ve zorla sağlık merkezine girmesi sonucu öldürüldü. Bir hemşire de yaralandı.

Yerel basında çıkan haberlere göre olay, saat 22.00’den sonra, suçluların Zeballos Caddesi’ndeki güvenlik bölgesinden maskeler kullanarak ve banyonun yerini sorduktan sonra 1.400 Leandro N. Alem adresinde bulunan hastanede meydana geldi.

Görgü tanıkları, daha sonra hemşireyi bacağından yaralayan silah sesleri duyulmaya başladığını, gözetleme görevlerini yürüten müfettiş yardımcısı Leoncio Bermúdez’in ise kafatasından vurularak Clemente Álvarez Acil Durum Hastanesi’ne (Heca) nakledildiğini ifade etti. ), kısa bir süre sonra burada öldü.

Saldırganlar, prensipte bir tutukluyu serbest bırakmak olan hedeflerine ulaşamadan gri bir Fiat Uno aracıyla ayrıldılar; ancak başka bir versiyon, aslında istedikleri şeyin onu öldürmek olduğunu iddia etti.

La Capital’in haberine göre, kocasıyla birlikte nöbet tutan bir kadın, biri bacağından, diğeri karnından olmak üzere iki kez vuruldu.

Gelişme aşamasındaki haberler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir