Bir Federal polis memuru, soygun girişiminde bir hırsızı öldürdü ve bir başkasını da yaraladı

Komşular çığlıkları duyduğunda saat 22.45’ti. Sonra çekimler. Federal polis memuru David Fernández, soygun sırasında silah seslerine direndi. Hırsızlardan birini öldürdü, diğerini de yaraladı. Haber Bakanlığı kendisini olayla ilgili suçlamadı ancak eylemlerini araştırıyor.

Her şey, Morón’da, Santa Teresa ve Santo Domingo sokaklarının kesiştiği noktada, Fernández motosiklet sürerken oldu. iki hırsız geçti Honda Tornado motosikletinde.

Adli kaynaklara göre polis memuru kendisini polis teşkilatının bir üyesi olarak tanıttı ve saldırıdan korunmak için hizmet silahını çıkardı. Saldırganlara çok sayıda el ateş edildi. Bunlardan Uriel Fernández (21) olduğu belirtilen kişi, bacağından vurularak yaralandı.

Kimliği açıklanmayan diğer kişi ise kaldırıma düşerek hayatını kaybetti.

Evinin birkaç metre uzağında bulunan polis memuru, bölgede yetki alanı bulunan Morón’daki 4’üncü Polis Karakoluna takviye talebinde bulunmayı başardı. Ambulans geldiğinde saldırganlardan birinin öldüğünü doğruladı, diğerini ise hastaneye kaldırdı.

Yetkililer, yakınlarının tanıyabilmesi için otopsi sonuçlarını beklemesine rağmen ölen gencin kimliği belirlenemedi.

Olay, Morón 4 Nolu Savcılığı’ndan savcı Paula Salevsky tarafından soruşturuluyor. Protokol gereği, uzmanlığın, Polis memurunun silahına el koyan ve olay yerini inceleyen Ulusal Jandarma Teşkilatı’na verilmesini emretti.

Soruşturma kaynakları, “Polis personeliyle ilgili olarak herhangi bir mizaç benimsenmedi, eylemlerinin soruşturulması için önlemler alındı” dedi.

Tutukluya, bacağından vurulan kurşunla hastaneye kaldırıldı Solda, onu ateşli silah kullanımı ve yasadışı silah bulundurmaktan kaynaklanan soygun nedeniyle soruşturdular.

Hırsızların kullandığı motosiklet patentim yoktu ve onun da çalındığını varsayıyorlar. Çatışmanın ardından polis memuru asfaltın ortasında kaldı ancak polis memuru onu kurtarmayı başardı.

Kaç el ateş ettiğinin belirlenmesi için polis memurunun silahına el konuldu. Aynı şey suçlulardan birinin silahında da yaşandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir