Bir emekli, evine giren ve polise teslim olan hırsızı vurarak öldürdü

69 yaşında bir adam göğsünden vurularak öldürüldü kendisini soymak amacıyla evine giren iki suçludan birine. 24 yaşındaki genci öldürdükten sonra polise teslim oldu.

Olay bu pazar gecesi Rosario’da yaşandı. Şimdi Haber, ev sahibinin “içeride” hareket edip etmediğini araştırıyor. kendini savunma“.

Polis kaynakları, olayın saat 23.00 sıralarında, iki adamın Rosario’nun kuzey bölgesindeki Rondeau yakınlarındaki 800 Sorrento Caddesi üzerinde bulunan bir eve soygun amacıyla girmesiyle meydana geldiğini doğruladı.

“Akşam 23.00 civarında, Kent Düzeni Tugayı’ndan bir devriye 911 sistemi tarafından Sorrento’daki 8.00’deki bir adrese yönlendirildi. Orada polis, bir kan birikintisinin ortasında yerde yatan bir kişiyi buldu.” açıkladı. Claudio Brilloni, Santa Fe Güvenlik Bakanı.

Diyalog halinde LT8Yetkili, ev sahibinin “polis geldiğinde direnmediğini” ve kendiliğinden “tuhaf insanlar” dediğini söyledi. Evine girmişlerdi ve onlardan birini vurduğunu.”

“Kurşun göğüs hizasına isabet etti. Ev sahibi polise teslim oldu ve ateş ettiği silahı .22 kalibrelik verdi. Olayın ardından Flagrancy Savcılığı müdahale etti. the adamın tutuklanması. Halen savcının talimatıyla ilk işlemleri yürütüyoruz” dedi.

Yerel basında çıkan haberlere göre evin sahibi, kimliği belirlenen 24 yaşındaki bir erkeği öldürdü. Nahuel Aldana. Bu arada diğer suçlu da kaçmayı başardı.

La Capital gazetesinin haberine göre Brilloni, ateş eden adamın olay sırasında “evde yalnız” olduğunu ve meşru ateşli silah kullanıcısı olduğunun şimdilik “doğrulanamadığına” dikkat çekti.

Evin sahibi birkaç saat karakolda kaldı ve sabahleyin Rosario’da görev yapan kasten adam öldürme suçundan soruşturmayı yürüten Patricio Saldutti savcının talimatıyla serbest bırakıldı.

Télam’dan gelen bilgilerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir