Bir ay içinde yapılan iki saldırıda yaklaşık 20 milyon peso değerinde koku ele geçirildi

Bir ayda neredeyse 20 milyon peso. Buenos Aires’in mahallesindeki bir parfüm dükkanının durumu budur. Belgrano. Bunlar sadece birkaç hafta arayla iki soygundu. Ve sonuncusunda, Şehir Polisi şafak vakti Cabildo ve Sucre’deki binalardan kaçan üç suçluyu tutuklamayı başardı.

Bu, parfüm mağazasının uğradığı üçüncü saldırıydı, dolayısıyla polis kaynakları saldırganın aynı çete olup olmadığını araştırıyor. “Garip bir şeyler olabilir”kaydırdılar Zurna. Gerçek şu ki son ikisi çok yakındı. 11 Kasım’da, işyeri açılır açılmaz suçlular içeri girdi ve üç dakikadan kısa bir sürede 8 milyon peso çaldı. Ve 14 Aralık’ta şafak vakti üç adam içeri girdi ve görevi devraldı. 10 milyon dolar değerinde 180 kutu parfüm.

Bu son darbe, bölgeyi gezen 13 A Mahalle Polis Karakolu personeli tarafından alarma geçirildi. Cabildo’da bulunan parfümeriden saat 1.500’de alarm duyuldu. Orada, binadan Crámer yönüne doğru koşan bir hırsızla karşılaştılar. Birkaç saniye sonra iki kişi daha ellerinde çantalarla ters istikamette kaçtı.

Çok uzağa gidemediler. Sadece 100 metre sonra tutuklandılar. İlki, 2.300’de Virrey Arredondo’da. Geri kalanı Vuelta de Obligado’da 1.500’de. Bunlar 25, 38 ve 39 yaşlarında üç erkekti. İçlerinden biri, yakalanmadan önce, Arabanın anahtarını attı.

Memurlar bölgede hızlı bir arama yaptı ve bunların, çalıntı mallarla birlikte kaçacakları iddia edilen yakınlarda park edilmiş, dolaşıma engel olmayan bir Volkswagen Suran’a ait olduğunu keşfetti.

Suçlular Şehir Polisi tarafından tutuklandı.

Çantalarda, memurlar tarafından ele geçirilen, yaklaşık 10 milyon peso değerinde parfüm içeren 180 kutu taşıdılar.

Parfümeri Virrey Arredondo Caddesi’ne birkaç metre mesafededir. Belgrano’nun ticari bölgesiÇok sayıda otobüs hattının geçtiği ve çeşitli mağazaların, servis istasyonlarının ve halka açık otoparkların bulunduğu yer.

11 Kasım’da meydana gelen önceki soygunda hırsızlar çok hızlı davranmıştı. Büyük miktarlarda ürünü tezgahlardan torbalara toplamaları 180 saniyeden fazla sürmedi. O Cumartesi parfüm dükkanı açılır açılmaz üç kişi de içeri girdi. Ve olay tesisin kendi güvenlik kameralarına kaydedildi.

Video

Saat 15.00 sıralarında Cabildo Bulvarı’nda bir yerde meydana gelen saldırıyı, müdürü silah zoruyla tehdit eden iki kişi gerçekleştirdi.

Görüntülerde mekanın sorumlusunun elinde cüzdan ve çantayla adama girdiği görülüyor. Bir kapıyı açar gibi göründüğü yerin arka tarafına gittikten sonra, suçlulardan ilki, bir şapka takmış ve yüzü açık bir şekilde olay yerine çıkıyor.

Elinde siyah bir sırt çantası taşıyordu ve içinden büyük beyaz bir çanta çıkardı ve mağazanın zeminine ve tezgahların yakınına yaydı. Bu sırada tamamen siyah giyinmiş ve yüzü kapalı ikinci bir adam, çalışana baskı yaparak çalınan malların bir kısmını almaya başladı. İfadesine göre kadının görmediği üçüncü suçlu ise saniyeler sonra olay yerine girdi.

Hırsızlar amaçları konusunda netti: Ticari mal almaya gidiyorlardı. Pahalı markaların parfümleri ve kremleri. Üçünün ortak çalışmasıyla büyük beyaz çantayı ağzına kadar doldurmaları 3 dakikadan az sürdü.

Üçü hızla mağazanın rafları arasında dolaştılar ve daha fazla düşünmeden ürünleri, ganimeti şişirdikleri çantaya attılar. Sonunda Fiat Fiorino minibüsüne binerek kaçtılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir