Bir adamı parçalamakla suçlanan eski polis memuru Bin Ladin Ortiz’in durumu karmaşıklaşıyor

Posadas’ta bir apartmanın sahibini öldürdüğü için tutuklanan eski polis memuru Sergio “Bin Ladin” Ortiz, Daireyi kapatıp kurbanın bulunduğu mahalleden kaybolmadan önce cesedin bazı kısımlarını attı. sık sık görüldüğü yer. Adli tıp doktorları binanın buzdolabında bulunan kalıntıları sabırla yeniden inşa etti ve doğruladı. kafatası ve uzuvların bir kısmı eksik.

Olay yerinde, üzerinde kan lekeleri bulunan, fişe takılı bir öğütücü bulunmasına rağmen, cesette bulunan deliller, kesme işleminin keskin bir aletle yapıldığını gösteriyor. Her şey, delil olarak ele geçirilen iki bıçağın, genellikle mangal yapmak için kullanılan büyük bir tahtayla birlikte kullanıldığını gösteriyor.

Çürümenin ilerlemiş hali nedeniyle doktorlar bunu buldu ölüm nedenini belirlemek mümkün değil. Suçun Aralık ayının başında meydana geldiğini tahmin ediyorlar; bu durum, Marcos Adalberto Martínez (46), namı diğer “Pelado”. Aramalarına ve mesajlarına cevap vermediği için şikayette bulunan eski ortağıydı.

Geçen hafta sonu kızı, neler olduğunu görmek için Posadas’ın A-4 semtindeki Juan Manuel Fangio Bulvarı’ndaki daireye gitmeye karar verdi. Anahtarın bir kopyasıyla içeri girdi ve dehşetle karşılandı.

Cesedin bulunması, parçalanmış olması ve ileri derecede çürümüş olması, kimlik tespitinin yapılmasını engelledi. Bu yüzden şimdi götürüldüler DNA örnekleri müfettişler arasında şüphe olmayan kişinin Martínez olduğunu doğrulamak için.

Sergio Ortiz (50) yirmi yıl önce başlayan uzun bir suç geçmişi, o hala Misiones Polisi’nin saflarının bir parçasıyken. Bunlar her zaman Posadas’ta yaptığı silahlı soygunlardı; ve geçen yıl Corrientes şehrinde, bu yüzden müfettişler olayın bir cinayetle ilgili görünmesine şaşırdılar.

Son günlerde Martínez’in evinin yanındaki bazı daireleri kiralamanın yanı sıra kendisini kredi vermeye de adadığı ortaya çıktı. Nasıl tanıştıkları ve öyle bir bağ oluştu ki henüz belli değil ki “Bin Ladin” Sonunda öldürüldüğü dairede kurbanla birlikte yaşamaya başladı.

Kullanılan hipotez, Ortiz’in Martínez’in kiralardan ve kredi ödemelerinden topladığı parayı elinde tutma olasılığını gördüğü yönünde. Ve bu ganimeti almanın tek yolu şuydu: ihbar etmemesi için evin sahibini öldürmek.

Ana şüpheli Cesedin bulunmasından üç gün sonra tutuklandı. Posadas’ın çevre bölgesindeki bir arkadaşının evinde saklanıyordu. Ajanlar onun elinde Martínez’in belgelerini ve aile üyelerinin artık tanıması gereken bazı mücevherleri buldular.

“Bin Ladin” Misiones Justice tarafından bilinmiyor değil. İlk sebep 2003’teydiPosadas’ın Villa Sarita mahallesinde yaşayan İspanyol bir işadamına yapılan saldırıyla bağlantısı olduğu zaman.

2009 yılında, Posadas’taki bir gece kulübü iş adamına eve geldiğinde uğradığı hayal kırıklığı yaratan saldırı nedeniyle tutuklandı. Ortiz ve suç ortağı, hızlanıp kaçan Carlos Espíndola’nın arabasına en az iki el ateş etti. Bu nedenle “Bin Ladin” altı yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir