Beş kişinin öldürülmesinin ardından FAL tüfek kasaları bulundu

González Catán’da alınan arazinin satışıyla ilgili yaşanan ve ölümüyle sonuçlanan çatışmanın olduğu yerde beş insanbulundular iki FAL tüfeği vakası. Ayrıca bu Çarşamba, “davayla ilgili herhangi bir bilgi sağlamayan” yalnızca iki tutuklu erkek hakkında soruşturma yürütüldü.

Adli kaynaklar doğruladı Zurna Pazartesi günü trajedinin meydana geldiği yerde FAL kapsüllerinin bulunduğunu söyledi. Aynı yerde bilimsel polis de insanları kaçırmayı başardı. 60’tan fazla kapsül başka kalibrede. “Bu tür kapsülleri görmek çok yaygın değil, hatta böyle bir durumda daha da az görülüyor. Sahip olmak çok yüksek hasar gücü”, diye güvence verdiler.

Bu öğleden sonra savcı Adrián Arriba, biri Paroissien Hastanesi’nde tedavi altında olan sanığın ifadesini aldı. Sonuncusu ise bacaklarından birinden aldığı kurşun yarasıyla hastaneye kaldırılan Walter Javier Escobar.

Bu mecraya “Sadece bir satır beyan etti, çok az kelime söyledi ve hemen öksürmeye başladı ve artık beyan edemeyeceğini söyledi” diye güvence verdiler. Salı gününe kadar adam başka bir kurban gibi davrandı, ancak bir görgü tanığı tarafından kimliği belirlenip elinde barut bulunduğundan sonra cinayete kurban gitti. bir sanık daha González Catán’daki katliam.

İddia makamında kendisine “El Chino” diyen ikinci kişi Escobar ifade verdi. Görgü tanıklarına göre adam silahlıydı ve silahları ateş edenlere veren kişiydi. Şüpheli, ifadesinde “her şeyi yalanladı ve daha fazla ayrıntı vermedi.”

Paraguaylı Juana Correa Villalba’nın (43), González Catán’da gasp edilen arazilerin yasa dışı satışından sorumlu olduğu belirlendi.

Her ikisinin de taşıdığı vasıf kasıtlı olarak ağırlaştırılmış cinayet beş olayda iki veya daha fazla kişinin öldürülmesi ve ateşli silah kullanılması, diğer yedi olayda ise ateşli silahla yaralananlar yer alıyor.

Adli soruşturmacılara göre, her ikisi de (üçüncü bir kişiyle birlikte) ateş eden kişilerdi Bir grup öfkeli komşuya 40’tan fazla el ateş edildi La Tosquera olarak bilinen bölgede yasa dışı arazi satın alma konusunda bir dolandırıcılık suçundan.

Ancak soruşturmaya katılanlar yalnızca ikisi değil; diğer iki şüpheli ise hâlâ adaletten kaçıyor uluslararası tutuklama emri Interpol’den de kırmızı alarm verildi. Bunlar “Paraguay uyruklu iki kişi.” İsimler delege olacak Juana Correa Villalba ve atıcılardan bir diğeri Armindo Lugo Zarza.”

Saldırı nasıl gerçekleşti

Adli soruşturmaya açılan ve ışık tutan anahtar pencere, bölgeyi kontrol eden ve diğer yasadışılıkların yanı sıra arazileri diğer ihtiyaç sahibi komşulara, genellikle de aile üyelerine satmakla görevli mafya delegelerinden birinin ifadesiydi. Bolivya topluluğu.

Sahadaki saldırganlardan biri.  Bölgede 60'tan fazla kapsül bulundu.Sahadaki saldırganlardan biri. Bölgede 60’tan fazla kapsül bulundu.

Pazar günü öğleden sonra, bu yasadışı örgütten bir delege, elinde birkaç “izmarit” ile 8 de Diciembre mahallesine geldi. Onları bekliyorlardı bütün aileler (çoğunlukla Bolivyalılar) evlerini inşa edecekleri araziyi “ayırmak” için para ödemişlerdi.

43 yaşındaki Paraguaylı kuaför Juana Correa Villalba olarak tanımladıkları delege, konuşan ve halka parasını ödedikleri arsaların yerini değiştirmeleri gerektiğini söyleyen kişi olacaktı.

Tartışma giderek kızışmaya başladı. Hakaretlerle başlayan olay, daha sonra yumruk darbelerine dönüştü ve Peru uyruklu Tomás Waldo Velásquez Chávez (28), Leonel Enzo Tuco Tapia (28), Víctor Eduardo Rivera Diestra (23), Gregorio Mamani Choque’un hayatlarına mal olan büyük bir çatışmaya yol açtı. (40) Bolivya uyruklu ve Luis Fernando Bascope adlı genç (16). Ayrıca sekiz yaralı daha La Matanza’daki Simply Evita hastanesinde iyileşiyor.

Bölgede yaşayan Evita Hareketi’nden bir delege olan Clarín, SR, “Villalba adına delegeye, tetikçilerine ateş etmeye başlama emrini veren kocası (ki bu kişi Emanuel Lugo olacaktı) eşlik ediyordu” diyor.

Müfettişler, saldırının sorumlusu olarak Correa Villalba’yı değil, sorumlu kişiyi işaret ediyor tüm bu etkinliği organize etti Yasadışı bir şekilde, yaşanmaz bir yerde gasp edip, yaşamak için araziye ihtiyacı olan yaklaşık 500 aileye sattılar; bunların bir kısmını da çeşitli vesilelerle ateşli silah tehdidiyle aşırı sattılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir